חברת Effective Space Solutions הישראלית מפתחת לוויין לתיקון לוויינים

חברת Effective Space Solutions הישראלית מגבשת תפישה חסרת תקדים בתעשיית הלוויינים העולמית: החברה פיתחה רעיון המאפשר להשתמש במיקרו-לוויינים כדי לגשת אל לווייני תקשורת ותיקים ולבצע בהם פעולות להארכת זמן החיים שלהם.

המייסד והמנכ"ל אריה הלזבנד

המייסד והמנכ"ל אריה הלזבנד

לאחרונה היא קיבלה השקעת Seed מקרן ג'נסיס אנג'לס (Genesis Angles). היקף ההשקעה מאפשר להתחיל בתיכון המוקדם והוכחת ההיתכנות הטכנולוגית.

החברה הוקמה לאחרונה על-ידי אריה הלזבנד, לאחר שפרש מהתעשייה האווירית שבה שימש במשך 5 שנים כמנהל מפעל מבת חלל. מאז שהצטרף לתוכנית החלל של התע"א בשנת 1986, הוא השתתף והוביל תוכניות פיתוח וייצור לווייני "אופק", "עמוס" "טכסאר", ו"ארוס".

חיסכון של עשרות מיליוני דולרים

אריה הלזבנד סיפר ל-Techtime שחברת Effective Space Solutions מתכננת לפתח מיקרו-לוויין במשקל של כ-180 ק"ג אשר יספק שירותי הארכת חיים ללווייני תקשורת, המצויים במסלול גיאו-סינכרוני בגובה של 36,000 ק"מ. אורך החיים של לווייני תקשורת מוגבל על-ידי כמות הדלק המצוי במיכליהם.

הלוויין החדשני של החברה מיועד לגשת אל לווייני תקשורת בשלהי תקופת החיים שלהם, ולבצע פעילות שתאריך את חייהם. מפעילות הלוויינים יחסכו על-פי ההערכות עשרות מיליוני דולרים כתוצאה מפעילות החברה.

על-פי התוכנית העיסקית של החברה, היא תבצע את חקר היתכנות ותיכון מוקדם במשך כשנה, ולאחר מכן תיכנס לשלב פיתוח בקנה מידה מלא של הלוויין הראשון. כעת החברה מגייסת עובדים מצטיינים בתחומי הנדסת מערכת חלל, הנדסת מבנה ומנגנוני חלל, ומהנדסי משימה. מהנדס המערכת הראשי הוא מידד פריינטא, לשעבר מהנדס מערכת ראשי של לווייני עמוס בתעשייה האווירית.

Share

תגובה אחת על חברת Effective Space Solutions הישראלית מפתחת לוויין לתיקון לוויינים

 • מאת חיה רגב‏:

  אריה היקר

  גאה בך ומאחלת לך הרבה הצלחה , שגשוג, המצאות מקוריות , והכי חשוב הרבה בריאות

  וכח להמשך!!!

  ברכות חמות

  חיה רגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

elmo-banner-150-200

מי אנחנו

עורך ראשי:

רוני ליפשיץ

[email protected]

כתב ישראל:

יוחאי שוויגר

[email protected]

כתב אירופה:

גיורא צווילינג

gzwill@gmail.com

פיתוח עסקי ושיווק:

אורנה גדאל

[email protected]

 

רישום לניוזלטר שלנו

AY-BANNER-125-WIDE

ARM-BANNER

STG-LOGO

שיווק והפצה
דרושים

ban125

מיקרואלקטרוניקה