סקייוורקס הכריזה על משפחת רכיבים לטעינת כלי-רכב חשמליים

17 ינואר, 2000

משפחת Si89xx החדשה כוללת מגברים אנלוגיים מבודדים, חיישני מתח וממירי ADC מסוג Delta-sigma. הם מספקים יציבות טמפרטורה גבוהה, רמת שגיאה נמוכה מ-±40µV ויחס אות לרעש של עד 90dB

חברת סקייוורקס (Skyworks Solutions) הכריזה על משפחת רכיבים אנלוגיים אשר נועדה לשפר את זמני הטעינה של כלי-רכב חשמליים (EV). משפחת Si89xx החדשה כוללת מגברים אנלוגיים מבודדים, חיישני מתח וממירי ADC מסוג Delta-sigma. בנוסף, הם מיועדים לשימוש במערכות המרה של אנרגיה סולארית (Inverters) ובפתרונות טעינה אלחוטית. "משפחת Si89xx נועדה לספק כלים מדוייקים למדידת מתח וזרם במערכות טעינה לתעשיית הרכב", אמר מנהל קבוצת פתרונות ההספק בחברה, בריאן מירקין.

מהנתונים של Statista עולה שהפופולריות הגואה של ההנעה החשמלית מייצרת שוק פתרונות הספק לתשתיות EV בהיקף של כ-400 מיליארד דולר בשנה. החברה מסרה שמשפחת הרכיבים החדש מספקת יציבות רבה גם בתנאי טמפרטורה מגוונים ומוגנת בפני פרצי מתח של עד 75kV/µs. במקביל ליישומים בתעשיית הרכב, היא מיועדת לשימוש בתחום תשתיות המחשוב, בזכות יעילות אנרגטית המפחיתה את ההפסדים במרכזי נתונים.

המשפחה כוללת את המגברים המבודדים Si8921, חיישני המתח Si893x וסדרת ממירי הסיגמא-דלתא Si894x. הרכיבים מספקים רמת שגיאה של ±40µV בקריאת המתח ושיעור דיוק הגבר של ±0.1%. רמת הסחיפה של מדידת המתח עקב שינויי טמפרטורה נמוכה מ-±0.5µV/˚C, וסחיפת ההגבר נמוכה ממינוס 4ppm/˚C. כותצאה מנתונים האלה, משפחת Si89xx מספקת יחס אות לרעש (SNR) של עד 90dB, שלהערכת החברה "הוא אחד מהגבוהים בתעשייה".

שני מארזי SOIC-8

הרכיבים הוצגו לראשונה לציבור במהלך תערוכת CES 2023 שהתקיימה בתחילת החודש בלאס וגאס. הם מופיעים במארזי SOIC-8 בשתי גרסאות: מארז SOIC-8 רחב המעניק להם תמיכה ברמת בידוד של עד 5kVrms, ובמארז SOIC-8 צר המספק תמיכה ברמת בידוד של עד 2.5kVrms. חברת סקייוורקס מתמחה בפיתוח וייצור שבבים אנלוגיים. החברה נסחרת בנסד”ק לפי שווי שוק של כ-16.3 מיליארד דולר. ברבעון השלישי 2022 הסתכמו מכירותיה בכ-1.23 מיליארד דולר.

להערכת החברה מכירותיה ברבעון האחרון יגיעו להיקף של כ-1.4 מיליארד דולר – מכאן שהיא צפויה לסיים את 2022 עם היקף מכירות של כ-5.1 מיליארד דולר. בחודש יולי 2021 היא רכשה את חטיבת התשתיות והרכב של סיליקון לאבס (Silicon Laboratories) מקליפורניה, תמורת כ-2.75 מיליארד דולר במזומן.

חברת Silicon Labs מיוצגת בישראל על-ידי אלינה הנדסה.

לפרטים נוספים: יוסי חן, מהנדס אפליקציות, 054-4902499

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות