אינטל רוכשת את חטיבת מודמי הכבלים הישראלית של TI

18 אוגוסט, 2010

חברת אינטל רוכשת את מחלקת מודמי הכבלים של חברת טקסס אינסטרומנטס (TI), הפועלת בעיקר בישראל. החברה הודיעה שהרכישה נועדה להעמיק את פעילותה בתעשיית הכבלים ובשווקים צרכניים נלווים, שעבורם היא תפתח פלטפורמות System on a Chip המבוססות על מעבדי אטום (Atom) מתוצרתה. חטיבת הכבלים פועלת כיום ממשרדי TI ברעננה ומעסיקה כ-45 עובדים. אינטל מסרה שכל העובדים יקבלו הצעה להשתלב בחברת אינטל. חטיבה זו הוקמה בשנת 1999, כאשר TI רכשה את חברת Libit הישראלית תמורת 365 מיליון דור, ולאחר מכן את חברת Butterfly תמורת כ-50 מיליון דולר. בשיאה העסיקה המחלקה כ-150 עובדים.

מנכ"ל חברת TI ישראל, משה הלל, מסר שהעסקה תואמת במלואה את האסטרטגיה של החברה המבוססת על התמקדות בהתקנים אנלוגיים ובמערכות משובצות מחשב. לדבריו, סגירת העסקה צפויה לרבעון האחרון של השנה, ולאחר ביצועה ייוותרו ב-TI ישראל כ-250 עובדים, רובם אנשי פיתוח והשאר הם אנשי החטיבה העסקית, המשווקת את פתרונות TI בישראל. "קבוצת מודמי הכבלים פיתחה את משפחת הרכיבים הנותנים מענה לתקשורת בתקני DOCSIS (Data Over Cable Service Interface Specification), המאפשרים להעביר נתונים על-גבי תשתית רשתות הטלוויזיה בכבלים. המוצר המרכזי שפותח הוא משפחת רכיבי Puma, הכוללת חומרה, תוכנה ותכנוני ייחוס (Reference Design)".

להערכת אינטל, משפחת Puma היא הטובה מסוגה בעולם. ענקית השבבים מתכננת להשתמש בידע של הקבוצה על-מנת לפתח רכיבים עבור ממירים מתקדמים, נתבים ביתיים, נגני Blu-ray, מודמים לתעשיית הכבלים ועוד. מנכ"ל חטיבת הכבלים של קבוצת Digital Home באינטל, בוב פררה, אמר שכשמחברים את האנשים המוכשרים מקבוצת הכבלים של TI עם מאמציה של אינטל ליצור טכנולוגיה צרכנית מתקדמת, מקבלים שילוב מנצח. הרכישה מחזקת את מחוייבותה של אינטל לתעשיית הכבלים".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות