השקעה אבודה הניבה לגילת 24 מיליון דולר במזומן

21 אוגוסט, 2010

לאחר שמחקה מספרי החשבונות השקעה ישנה בחברת Axolotl האמריקאית, גילת תהנה מעסקת מיזוג בינה לבין Ingenix מקליפורניה

השקעה אבודה בהיקף של 4.5 מיליון דולר שבוצעה לפני עשור, הניבה לגילת תקשורת לוויינים הכנסה של 24 מיליון דולר במזומן, וכנראה עוד 3 מיליון דולר. בשנים 2000-2001 השקיעה גילת כ-4.5 מיליון דולר בחברת Axolotl האמריקאית, אשר מספקת פתרונות מחשוב לתחום הרשומה הרפואית (Health Exchange Services). אולם השקעה זו לא הניבה פירות, והחברה מחקה אותה מספרי החשובות. בתחילת אוגוסט היא נרכשה על-ידי חברת Ingenix מקליפורניה, המתמקדת בפתרונות רשומה רפואית, ובמסגרת המיזוג היא רוכשת את מניות גילת בחברה תמורת כ-27 מיליון דולר. בעקבות המיזוג, מגיע בסיס הלקוחות של החברה הממוזגת לכ-270 אלף רופאים המטפלים ביותר מ-35 מיליון פציינטים בארה"ב.

לאחרונה קיבל שוק הרשומה הרפואית תאוצה, בעקבות חוק עידוד הצמיחה של ממשל אומבה (ARRA) משנת 2009. במסגרת החוק, הקציב הממשל 783 מיליארד דולר לעידוד השימוש במערכות HIE ברמת המדינות והקהילות המקומיות, וסכום כולל של 36.5 מיליארד דולר למשך מספר שנים, למודרניזציה ומחשוב של מערכת הבריאות האמריקאית.

במחצית הראשונה של 2010 הסתכמו מכירות גילת ב-108.9 מיליון דולר, בהשוואה ל-116.8 מיליון דולר במחצית 2009. מנכ"ל ויו"ר גילת, עמירם לווינברג, אמר שהארועים החשובים ביותר במהלך הרבעון היו השלמת רכישת חברת RaySat Antenna Systems וחתימה על הסכם לרכישת מרכז פיתוח וייצור אנטנות בבולגריה. RaySat מארה"ב מספקת אנטנות תקשורת לווייניות בעלות פרופיל נמוך  עבור שוק הביטחוני של תקשורת לווייינית בתנועה. גילת שילמה תמורתה 25 מיליון דולר ורכשה אותה במסגרת אסטרטגיית כניסה אל השוק הביטחוני בארה"ב.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תקשורת