בעקבות השתלטות Dialogic: האם Veraz היא "שלד בורסאי"?

3 אוקטובר, 2010

בסוף השבוע אישרו בעלי המניות של Veraz Networks הישראלית-אמריקאית את הסכם המיזוג עם חברת Dialogic Corporation ממונטריאול. בכך הסתיים חלום נוסף שיצא מבית מדרשה של חברת איסיאיי טלקום. וראז מספקת פתרונות VoIP ברמת מפעילי רשת (Carriers) ודיאלוג'יק מספקת פתרונות IP ו-TDM למפעילי תקשורת. המיזוג בין שתי החברות נועד לשלב את הטכנולוגיות של שתיהן, על-מנת לספק פתרונות משולבים לתעבורת נתונים, מדיה ו-VoIP לספקיות תקשורת. החברה המאוחדת מעסיקה 1,000 עובדים, בהם 170 עובדי וראז בהרצליה פיתוח.

מדובר למעשה בעסקת רכישה, שבעקבותיה תיעלם וראז מהבורסה ותישאר רק חברת דיאלוג'יק. מנכ"ל ויו"ר דיאלוגי'ק, ניק ינסן, ימשיך לשמש כמנכ"ל ויו"ר החברה המאוחדת ואילו נשיא ומנכ"ל וראז, דאג סבלה, ישמש כנשיא ומנהל התיפעול של דיאלוג'יק. להערכת ינסן, המיזוג יאפשר לחברה לספק פתרונות לצרכי וידאו ומדיה, אשר צפויים לתפוס כ-64% מהקיבולת של רשתות התקשורת הנייחות והניידות בשנת 2013.

שלד בורסאי

בכך הסתיים תהליך מיזוג שהחל כבר בחודש מאי השנה, כאשר שתי החברות הודיעו על הסכם מיזוג לפיו בעלי המניות של דיאלוג'יק יחסיקו ב-70% מהחברה הממוזגת ובעלי המניות של וראז יחזיקו ב-30% מהן. מבחינת דיאלוג'יק מדובר ביתרון כפול: בנוסף למיזוג קווי המוצר והלקוחות של שתי החברות, היא הופכת מחברה פרטית לחברה בורסאית, מבלי לעבור את תהליך ההנפקה הראשונית המייגע. בעגה בורסאית, מדובר ברכישת "שלד בורסאי".

בשנים האחרונות סבלה וראז מירידה מתמשכת במכירות. ב-2007 הסתכמו מכירותיה ב-125.8 מיליון דולר, ב-2008 הן ירדו ל-93.4 מיליון דולר, ב-2009 הן הסתכמו ב-75.1 מיליון דולר, ובמחצית הראשונה של 2010 הן הגיעו להיקף של 30.8 מיליון דולר בלבד.

חברת וראז הוקמה ב-2001 באמצעות מיזוג חטיבת מוצרי ה-DCME (כפל-דיבור) של חברת אי.סי.איי טלקום עם חברת נקסוורס האמריקאית. לפני השלמת המיזוג החזיקה אי.סי.איי ב-25.1% ממניות וראז. בשנת 2007 הונפקה וראז בבורסה וגייסה 72 מיליון דולר. מאז אותה הנפקה צנח מחיר המניה של החברה ובימים האחרונים היא נסחרה במחיר של קצת יותר מ-1 דולר, שהעניק לה שווי שוק נמוך במקצת מ-60 מיליון דולר – עלייה של 25% בהשוואה לשווי השוק ביום ההכרזה על העסקה (45 מיליון דולר).

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעשייה ישראלית , תקשורת