עוד יצרנית FPGA מתחסלת: מיקרוסמי רוכשת את אקטל תמורת 430 מיליון דולר במזומן

4 אוקטובר, 2010

מיקרוסמי מתעניינת בעיקר בטכנולוגיית SmartFusion של אקטל, המאפשרת לספר רכיבים מיתכנתים דלי-הספק לאותות מעורבים, המאופיינים בעמידות רבה בפני קרינה. רכיבים אלה יאפשרו לה להעמיק את פעילותה בשוק הביטחון והתעופה

מיקרוסמי מתעניינת בעיקר בטכנולוגיית SmartFusion של אקטל, המאפשרת לספר רכיבים מיתכנתים דלי-הספק לאותות מעורבים, המאופיינים בעמידות רבה בפני קרינה. רכיבים אלה יאפשרו לה להעמיק את פעילותה בשוק הביטחון והתעופה

חברת Microsemi מאירווין, קליפורניה, רוכשת את יצרנית הרכיבים המיתכנתים Actel תמורת 430 מיליון דולר, על-מנת להרחיב את עסקיה בתעשיית הביטחון והתעופה. החברה הודיעה כי תגיש הצעה לבעלי המניות ב-Actel לרכוש אותן תמורת 20.88 דולר למנייה. להערכת החברה, העסקה צפויה להיסגר ברבעון הראשון של 2001.

אקטל רכיב מיתכנת
רכיב מיתכנת של אקטל ממשפחת Igloo. מרכיבי ה-FPGA הקטנים בתעשייה

"אנחנו מאמינים שיש סינרגיה רבה בין מיקרוסמי לבין אקטל", אמר נשיא ומנכל מיקרוסמי, ג'יימס פיטרסון. "אקטל תתרום את הרכיב המיתכנת (FPGA) הנפוץ ביותר בתעשיית התעופה ליישומי אותות מעורבים ועמידה בתנאי קרינה קיצוניים. הדבר יאפשר לנו להמשיך בתהליך הטיפוס בשרשרת הערך, ולספק פתרונות מערכתיים מהירים וטובים יותר מאלה שהלקוחות יכולים לייצר בעצמם". נשיא ומנכ"ל אקטל, ג'ון איסט, אמר שאין חברה מתאימה יותר ממיקרוסמי לניצול הידע שפותח באקטל.

העסקה אינה תלויה בתוצאות הכספיות של מיקרוסמי, שכן היא קיבלה הלוואה ל-7 שנים בגובה של 375 מיליון דולר מבנק מורגן-סטנלי על-מנת לבצע את הרכישה. חברת מיקרוסמי הינה יצרנית מעגלים משולבים לאותות מעורבים ותת-מערכות לתחום ה-RF. החברה נסחרת בנסד"ק לפי שווי שוק של 1.53 מיליארד דולר. ההודעה על העסקה הקפיצה את מנייתה מיידית ביותר מ-3%.

בהודעת החברה נמסר שהעסקה באה בעקבות החלטה של מיקרוסמי להיכנס לתחום הרכיבים המיתכנתים, ובמיוחד לאור התעניינותה בטכנולוגיית SmartFusion, משפחת הרכיבים המיתכנתים של אקטל המיועדים ליישומי אותות מעורבים (Mixed Signal). החברה הודיעה שתמשיך לשווק ולתמוך בקווי המוצר המרכזיים של אקטל, במיוחד במשפחות Igloo, Fusion, SmartFusion ו-RTAX.

חברת אקטל הוקמה בשנת 1985 בקליפורניה, ומעסיקה כיום כ-500 עובדים. החברה מחזיקה בכ-6% משוק רכיבי ה-FPDA בעולם ומתמקדת בעיקר בשוק הרכיבים הקטנים ודלי-ההספק. בראיון עם ג'ון איסט, הוא הסביר שיש לחברה התמחות מיוחדת בתחום ההגנה בפני קרינה, המבוססת על שימוש בטכנולוגיית Flash: "השמש היא מקור לקרינת ניוטרונים רבה, המתחזקת ככל שאתה מצוי בגובה רב יותר וחזקה במיוחד בחלל. מכיוון שהשער הלוגי ברכיב Flash הוא צף מבחינה חשמלית וקרינת השמש לא משפיעה עליו. לכן אקטל היא יצרנית רכיבי ה-FPGA היחידה שיש לה רכיבים בתוך מערכות חלל קריטיות.

"כיום יש לנו 60 שבבים על המאדים בציוד של נאס"א, שבבים בחללית המחקר שנאס"א שלחה לירח ו-101 רכיבים ברכב המחקר ההודי שגילה סימני מים על הירח. העמידות בקרינה היא אחת מהסיבות למעמדנו החזק בשוק התעופה". זו גם אחת מהסיבות המרכזיות לעסקה הנוכחית עם מיקרוסמי.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , כללי , סמיקונדקטורס