אינטל תקבל מענק של 678 מיליון שקל, תמורת השקעה של 10 מיליארד שקל

5 אוקטובר, 2010

משרד התמ"ת ומשרד האוצר הודיעו לחברת אינטל על הסכמתם לאשר לחברה מענק בגובה של 678 מיליון שקלים, בפריסה על-פני שמונה שנים, ובכפוף להגדלת מספר העובדים ולביצוע השקעה משמעותית בישראל. היקף המענק מתבסס על השקעות החברה והגדלת מספר העובדים של החברה בישראל. בהודעת השרים נמסר ש"לביצוע ההשקעה מצד אינטל יש חשיבות אסטרטגית לחיזוק התעשייה, הבטחת הייצוא וביסוס ישראל כמדינה מובילה טכנולוגית".

כנגד קבלת המענק, תידרש החברה לעמוד בשורה של תנאים. בהם: הגדלת מספר המועסקים בקריית-גת בין השנים 2011 ל-2018 בהיקף של כ-570 עובדים והרחבת מרכז הפיתוח בירושלים ב-50 עובדים נוספים. מעבר לגידול במספר העובדים, החברה תבצע השקעה בהיקף של 10 מיליארד שקלים בשדרוג מפעל הייצור שלה בקריית-גת לצורך התאמתו לייצור דור מעבדים מתקדם יותר.

כמו כן, הוצעה לאינטל אופציה להגדלת המענק בסכום של עד 63 מיליון שקלים נוספים, כנגד הגדלה נוספת של מרכזי המו"פ בפריפריה או כנגד ביצוע השקעות בפעילות מחקר ופיתוח באמצעות מוסדות מחקר ישראליים. נציגי אינטל הודיעו כי יעבירו את החלטתם בנוגע לביצוע ההשקעה בהינתן התנאים כאמור. בדיונים התחייבו נציגי אינטל בשם חברת האם לבצע כל מאמץ לכך שגם ההשקעה הבאה של אינטל בשדרוג טכנולוגי תתבצע בישראל.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית