אלביט חשפה רובוט זעיר שניתן להשליכו מהחלון ולהפעילו מרחוק

6 אוקטובר, 2010

במהלך כנס לטרון חשפה החברה את הרובוט Mini-VIPeR השוקל 3.5 ק"ג בלבד. בתחום המל"טים, היא הציגה לראשונה את המל"ט סקיילארק I-LE, שזכה במכרז "שמיים וארץ" של צה"ל

מהלך כנס לטרון חשפה החברה את הרובוט Mini-VIPeR השוקל 3.5 ק"ג בלבד. בתחום המל"טים, היא הציגה לראשונה את המל"ט סקיילארק I-LE, שזכה במכרז "שמיים וארץ" של צה"ל

אלביט מל"ט גדודי Skylark
המיני-מל"ט kylark I-LE. נבחר על-ידי צה"ל במכרז המזל"ט הגדודי "שמיים וארץ"

חברת אלביט חשפה מערכות חדשות מתוצרתה במהלך כנס לטרון השנתי שנפתח אתמול. בהן: רובוטים זעירים, מטוסים ללא טייס, מערכת הגנה מפני טילים, מערכת חיישנים חשאית, מערכת תקשורת לוויינית להעברת צילומי וידאו תוך כדי תנועה, ועוד.

החברה חשפה משפחה של רובוטים זעירים הכוללת את הרובוט Mini-VIPeR, שהוא במשקל של כ-3.5 ק"ג בלבד, המצוייד בחיישנים המאפשרים לו לבצע משימות מגוונות. ניתן להשליך אותו לתוך מבנה דרך החלון כדי שיבצע סריקה ממוקדת, או לשלוח אותו לסיור בתעלות ובמנהרות. המערכת נועדה להגן על חיילי חי"ר מפני מטעני נפץ, מלכודות וכוחות עוינים מוסתרים.

המיני-רובוט הזעיר מצטרף למערכת VIPeR הנמצאת כבר בשימוש מבצעי בצה"ל בשם "פזית". היא מסוגלת לטפס במדרגות ולצלוח מכשולים שונים. מערכת VIPeR פותחה עבור צה"ל בשיתוף עם משרד הביטחון (מפא"ת).

רובוט Viper
מערכת VIPeR נמצאת כבר בשימוש מבצעי בצה"ל בשם "פזית"

בכנס הוצגה גם מערכת המל"ט החדשה הרמס 90, המבוססת על המל"ט הרמס 450, הנמצא בשימוש מבצעי בצה"ל. הרמס 90 הינו מל"ט טקטי קצר-טווח ובעל יכולת שהייה ארוכה באוויר, ומיועד למשימות מודיעין, תצפית, איתור מטרות וביון באיכות גבוהה. המערכת מתאימה לשימוש צבאי, לשימוש אזרחי ולמשימות ביטחון פנים.

"שמיים וארץ"

המיני-מל"ט סקיילארק I-LE המוצג בכנס נבחר על-ידי צה"ל במכרז המזל"ט הגדודי "שמיים וארץ". פיתוחו התבסס על הניסיון שנרכש במהלך אלפי שעות טיסה מבצעית של סקיילארק I, בישראל, בעיראק ובאפגניסטן. בתחום האבטחה חשפה אלביט את מערכת החיישנים החדשה SAND (Smart All-Terrain Networked Detectors) המאפשרת גילוי ומעקב אחר תנועת אנשים וכלי-רכב בתוואי שטח גדול. המערכת מבוססת על מערך של חיישנים המחוברים ברשת תקשורת אלחוטית עם יחידה מרכזת, ללא צורך בתשתיות קבועות. כל מרכזת יכולה להתחבר לעד 100 חיישנים, בהתאם לצורך. המערכת מיועדת לשהייה ארוכה בשטח: יותר מ- 10 שנים. בכנס נחשפה גם מערכת ההגנה האוטומטית כנגד טילי נ"ט EO Shield, מספקת למגוון פלטפורמות קרביות הגנה של 360 מעלות.

מערכת תקשורת לוויינית חדשה

בתחום התקשורת, אלביט הציגה את מערכת התקשורת הלוויינית בתנועה SOTM, מאפשרת העברת נתונים בקצב גבוה על גבי פס רחב, ובעלויות נמוכות. המערכת ניתנת להתקנה על גבי מגוון פלטפורמות וייחודה בצללית הנמוכה שלה (רואה ואינה נראית). היא כוללת אנטנת תקשורת קטנה וקומפקטית המאפשרת תקשורת רציפה על גבי פס רחב מכל מקום ובכל זמן, בטכנולוגיית מודם לווייני ייחודית. המערכת החדשה מאפשרת תקשורת דו-כיוונית, ללא צורך בסנכרון וללא התערבות המשתמש.

כנס לטרון מתקיים באמצעות "מכון צבי מיתר לחקר לוחמת היבשה", בשיתוף עם מפקדת זרוע היבשה ועמותת יד לשריון.

אלביט מל"ט הרמס 90
המל"ט הרמס 90 מיועד למשימות מודיעין, תצפית ואיסוף מטרות
Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית