התעשייה האווירית תספק לצה"ל מערכות ניווט ב-30 מיליון דולר

6 אוקטובר, 2010

המערכות החדשות מבוססות על טכנולוגיות Ring Laser Gyro ו-Fiber Optic Gyro, ולכן פועלות היטב גם בזירות בהן יש חסימה או קליטה משובשת של אותות GPS

תעשייה אווירית ניווט אוטונומי
מערכת ניווט מסוג Modular Azimuth Position של התעשייה האווירית

התעשייה האווירית (תע"א) תספק לצה"ל מערכות ניווט אינרציאליות מסוג Modular Azimuth Position System ו-Advanced Navigation System עבור טנק המרכבה והנמ"ר. מדובר בעסקה רב-שנתית עם פוטנציאל מצטבר של כ-30  מליון דולר. המערכות מספקות נתוני מיקום, כיוון והתמצאות מדויקים במרחב ומיועדות למגוון רחב של פלטפורמות כגון טנקים, נגמ"שים, תותחים מתנייעים, תותחים נגררים, מכ"מים ארטילריים, משגרי טילים ורקטות, רכבי תצפית, רכבי סיור, רכבי לוגיסטיקה, רכבי כוחות מיוחדים, רכבי איסוף מודיעין וכלי רכב נוספים.

המערכות נחשפו השבוע בכנס הבינלאומי בלטרון, הנערך זו הפעם הרביעית בשיתוף מפקדת זרוע היבשה של צה"ל (מז"י).  שאול שחר, מנהל מפעל תממ מחטיבת מערכות טילים וחלל של התעשייה האווירית, אמר שמערכות TMAPS ו-ADNAV הן חלק מקו מוצרי ניווט יבשה של התעשייה האווירית. "מערכות TMAPS ו-ADNAV הן מעניקות ניווט אוטונומית להבאת הפלטפורמה אל היעד או אל נקודות ציון שנקבעו מראש, ועם זאת, לעשות תיקונים בזמן אמת תוך כדי תנועה ולהגיע לרמות דיוק גבוהות. למערכת TMAPS יכולות ייחודיות במציאת כיוון צפון וביצוע כינון לפלטפורמות להן נדרש דיוק גבוה, דוגמת תותחים".

המערכות החדשות מבוססות על טכנולוגיות Ring Laser Gyro ו-Fiber Optic Gyro, ולכן פועלות היטב גם בזירות בהן יש חסימה או קליטה משובשת של אותות GPS.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית