סופית: ישראל הזמינה את ה-F-35

8 אוקטובר, 2010

מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (במיל.) אודי שני, חתם אתמול בניו-יורק על מסמך ההצעה והקבלה (LOA) של מטוסי הקו הראשון העתידיים של חיל-האוויר, מדגם F-35 Lightning II מתוצרת לוקהיד מרטין

בהמשך להחלטת ממשלת ישראל  לבחור במטוס F-35 Lightning II מתוצרת לוקהיד מרטין כמטוס הקרב של הדור הבא עבור חיל האוויר, חתם אתמול בניו-יורק מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (במיל.) אודי שני, על מסמך ההצעה והקבלה (LOA) , לרכישת מטוס ה-F35 . ישראל תהיה המדינה הראשונה שתקבל את ה-F-35 במסגרת הסיוע הצבאי של ממשלת ארה"ב למדינות זרות.

"אנחנו מרוצים מאוד מההחלטה של ממשלת ישראל לקדם את תהליך הרכש של ה-F-35", אמר טום ברבג', סגן נשיא בכיר בלוקהיד מרטין ואחד משני מנהלי תוכנית ה-F-35. "זהו צעד נוסף ביחסים ארוכי-הימים בין לוקהיד מרטין למדינת ישראל. הלייטנינג II יחזק את הביטחון הלאומי של ישראל הן מבחינה צבאית והן מבחינה תעשייתית".  ה-F-35 לייטנינג II הוא מטוס קרב מהדור החמישי, אשר משלב תכונות חמקנות מתקדמות עם מהירות וזריזות של מטוס קרב, היתוך מלא של המידע מכל החיישנים, אפשרות פעולה רשתית, תחזוקתיות משופרת, ועלויות תפעול ותמיכה נמוכות בהשוואה למטוסי הדור הקודם.

לוקהיד מרטין מפתחת את ה-F-35 ביחד עם שותפותיה התעשייתיות העיקריות, נורתרופ גרומן ובריטיש איירוספייס סיסטמס. למטוס מפותחים שני מנועים נפרדים, חלופיים: פראט אנד ויטני F135 וג'נרל אלקטריק-רולס-רויס F136.  לוקהיד מרטין [NYSE: LMT]  היא חברה גלובלית מגוונת ביותר, העוסקת במחקר, תכנון, פיתוח, ייצור, שילוב ותמיכה של מערכות, מוצרים ושירותים בטכנולוגיה עילית. החברה מעסיקה כ-136,000 עובדים ברחבי העולם, והיקף המכירות שלה בשנת  2009 עמד על כ-44.5 מיליארד דולר. ללוקהיד מרטין יש נציגות בישראל, ולה מערכת ענפה ורבת-שנים של שיתופי פעולה עם תעשיות היי-טק והתעשייה הביטחונית בארץ.

F-35 Lightning II
F-35 Lightning II
Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון