שיתוף פעולה בזק-נוקיה: רשת ה-NGN קופצת למהירות של 200 מגה-ביט בשנייה

12 אוקטובר, 2010

השיווק ללקוחות יתחיל כבר בשנת 2011. השירות החדש מבוסס על טכנולוגיית Dynamic Spectrum Management Level 3 של חברת נוקיה סימנס נטוורקס, המאפשרת לנצל שני כבלי נחושת ולהפחית את ההפרעות האלקטרומגנטיות ביניהם

חברת בזק הודיעה אתמול שבעקבות הסכם לשיתוף פעולה עם נוקיה נטוורק סיסטמס, כבר ב-2011 היא תספק לבתים פרטיים תשתית המאפשרת גילשה באינטרנט בקצב של 200 מגה-ביט לשנייה. מדובר בהתקנת תשתית המאפשרת השגת מהירויות תקשורת גבוהות על-גבי תשתיות נחושת באמצעות שימוש בשני כבלי נחושת ממוזגים. טכנולוגיה זו תאפשר לבזק לספק קצבי תקשורת של כמה מאות מגה-ביט לשנייה (בהתאם לחוזה השירות עם הלקוח), במסגרת פרויקט הקמת רשת ה-NGN החדשה של החברה.

מנכ"ל בזק, אבי גבאי, אמר שלמרות שבזק הכריזה על כוונה לבצע מהפיכה בתחום המהירויות באינטרנט, כבר היום יותר  ממחצית מתושבי המדינה נגישים לרשת מהירה. "היום יש לבזק כ-150 אלף לקוחות המחוברים המקבלים שירות בקצב של 10 מגה-ביט  ומעלה. בעתיד תספק רשת ה-NGN תספק מהירות של מאות מגה-ביט ללקוחותיה". נשיא נוקיה סימנס אירופה, Beppe Donagemma, אמר אתמול בתערוכת בזק אקספו שנוקיה-סימנס גאה לספק עם בזק כבר בשנת 2011 מהירות גלישה של 200 מגה-ביט. "רוחב הפס המהיר  יאפשר ליהנות משירותי אינטרנט מתקדמים, כמו צפייה בו- זמנית בכמה ערוצי IPTV באיכות גבוהה או צפייה בטלוויזיה תלת-מימדית".

לדבריו, ישראל ידועה בגישתה המיוחדת להתפתחויות טכנולוגיות ונמצאת בחזית הטכנולוגית העולמית. עובדה זו מהווה הזדמנות נוספת למנהיגה טכנולוגית כדוגמת נוקיה סימנס נטורקס. "על-פי נתוני HIS Global Insight, מספר מנויי הפס הרחב בתשתית נייחת בישראל גדל ב-41% מאז 2006, ולמעשה אנו מדברים היום על יותר משני מיליון מנויים לפס רחב. 65% מקווי התקשורת הנייחים בישראל הינם לבעלי מנוי פס רחב. מספר המנויים הזה צפוי לגדול ב-18% נוספים עד שנת 2013 ולהגיע ל-2.4 מיליון. במקביל לגידול זה יסתכם מספר המנויים על פס רחב ב-75% מהקווים הנייחים. שיעור החדירה של הפס הרחב בישראל צפוי להגיע ל-30% עד 2013".

כבר היום בזק מציעה 6 קצבי NGN מהירים במיוחד, בהם 50 מגה-ביט במחיר של 299 שקל לחודש ו-TOP 100 בעלות של 399 לחודש, המספק מהירות של 60-100 מגה-ביט לשנייה, לפי אזור המגורים של הלקוח. קצבים מהירים במיוחד משווקים במסגרת שירות BizNet, הכולל גם שירותי ענן ושימוש ברשת מטרו מהירה.

התשתית המהירה של בזק מבוססת על פתרון Very High Speed DSL של חברת נוקיה סימנס נטוורקס. לדברי איתן אידלסון, מנהל הפעילות העסקית של נוקיה סימנס נטוורקס בישראל, "פלטפורמת ה-VDSL מעניקה ביצועים של סיב אופטי על-גבי תשתיות מבוססות נחושת". הפתרון מבוסס על טכנולוגיית Dynamic Spectrum Management Level 3 המאפשרת להפחית את הפרעות קשר בין צמדי נחושת.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תקשורת