יבמ הכריזה על פתרונות אחסון המבוססים על טכנולוגיה ישראלית

13 אוקטובר, 2010

טכנולוגיית ProtecTIER שפותחה בחברת דיליג'נט, אשר נרכשה על-ידי יבמ ב-2008, וטכנולוגיית XIV שפותחה במרכז הפיתוח של יבמ בחיפה, מאפשרות לייעל ב-200% את יכולות האחסון במערכי הדיסקים החדשים מסוג Storwize V7000

ibm storageמערכות האחסון החדשות של יבמ מבוססות על טכנולוגיות XIV ו- ProtecTIER שפותחו במרכז הפיתוח של החברה בחיפה. השבוע חשפה יבמ חשפה שורה של מערכות אחסון חדשניות המבצעות אופטימיזציה של עומסי עבודה, המאפשרות לארגונים קטנים ובינוניים לנצל טכנולוגיות שהיו עד כה בשימוש רק במערכות אחסון גדולות ויקרות.

מערכת הדיסקים לשוק הביניים Storwize V7000, המאפשרת ניהול יעיל וחסכוני של כמויות גדולות של נתונים הזורמות אל תוך המסגרת הארגונית. היא מצמצמת את נפח ארוניות המסד הנדרש בשיעור של עד 67%. להערכת חברת המחקר IDC, הביקוש לקיבולת אחסון יצמח בשיעור שנתי ממוצע של 49.8% בשנים 2009-2014.

מערכות האחסון החדשות של יבמ כוללות טכנולוגיות החוסכות את הצורך בשכפול חוזר ונשנה של נתונים, תומכות בהגדלה גמישה של נפחי אחסון ובמיוחד בנפחים המוקצים למידע בלתי-מובנה דוגמת וידיאו ותמונות, והתמודדות עם עומסי עבודה המאפיינים ענן מחשוב. תוכנת Easy Tier, שפותחה במעבדות המחקר של יבמ בישראל, משפרת את ביצועי האחסון בשיעור של עד 200%. התוכנה מניידת באופן אוטומטי את המידע האקטיבי ביותר דוגמת תנועות בכרטיסי אשראי אל כונני אחסון SSD מבוססי זיכרון נדיף (פלאש). כך, ניתן להבטיח גישה מהירה לנתונים לעומסי עבודה חדשים דוגמת מחשוב אנליטי – בעוד מידע שהגישה אליו דחופה פחות מועבר ומנוהל על גבי טכנולוגיות אחסון שמחירן נמוך יותר.

טכנולוגיית ProtecTIER למניעת שכפול מיותר של נתונים, שפותחה בחברת דיליג'נט הישראלית אשר נרכשה על-ידי יבמ בשנת 2008, זוכה גם היא לשדרוג חדש. מכשירי דחיסת נתונים בזמן אמת, בטכנולוגיה אותה רכשה יבמ השנה, מסייעים בצמצום דרישות האחסון בשיעורים של עד 80% בהשוואה למערכות המותקנות כיום. ארכיטקטורת מערכות האחסון XIV, שאותה רכשה יבמ בישראל לפני כ-3 שנים, זוכה עתה לתמיכה ולשילוב בסביבת SONAS של החברה. SONAS – ראשי תיבות של "הרחבה החוצה לאחסון צמוד לרשת" – מאפשר לנהל פטא-בייטים של אחסון במסגרת מערכת קבצים אחת. השילוב בין XIV ובין SONAS  יוצר סביבה שלמה אחת של פתרון אחסון לענן מחשוב.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מחשבים ומערכות משובצות , תעשייה ישראלית