גילת נכנסת לתחום הצבאי: רוכשת את Wavestream האמריקאית תמורת 130 מיליון דולר במזומן

14 אוקטובר, 2010

חצי שנה לאחר שרכשה את חברת RaySat תמורת 25 מיליון דולר במזומן, היא מבצעת עיסקה נוספת המחזקת את מעמדה בשוק הביטחוני, במיוחד מול משרד ההגנה האמריקאי

עמירם לווינברג גילת
עמירם לווינברג, מנכ"ל גילת

חברת גילת תקשורת לוויינים רוכשת את חברת Wavestream מסן-דימאס, קליפורניה, תמורת כ-130 מיליון דולר במזומן. בהודעה מיוחדת לבורסה הודיעה היום גילת שהשלמת העסקה צפויה להיות כבר בשנת 2010. החברה מתכננת לבצע את הרכישה באמצעות מזומנים המצויים בקופתה, אם כי קיימת אפשרות שהיא תבצע גיוס הון מוגבל לצורך מימונה.

חברת Wavestream מייצרת מגברי הספק מצב-מוצק עבור תקשורת לוויינים בתחומי Ka, Ku ו-C-band, וכן ממירי-תדר (Block Upconverters) למערכות תקשורת לווייניות נייחות וניידות. החברה פועלת בשוק הצבאי (MILSATCOM) ובשוק המסחרי (COMSATCOM). היא משתתפת במספר פרויקטים של משרד ההגנה האמריקאי ונחשבת לספק מרכזי (Tier-1) בקרב מספר משלבות מערכות ביטחוניות גדולות בארה"ב. בשבוע שעבר זכתה Wavestream בהזמנה בהיקף של 19 מיליון דולר לאספקת מגברי הספק לתדרי Ka-band בהספק של 50W עבור מערכות תקשורת לווייינים של המארינס ושל הצבא  האמריקאי. אספקת המוצרים מתחילה החודש.

מגבר הספק 25W
מגבר הספק 25W מתוצרת חברת Wavestream

הרכישה החדשה מרחיבה באופן משמעותי את היקף השוק של גילת. על-פי התחזית, היקף המכירות של Wavestream בשנת 2010 יסתכם בכ-70 מיליון דולר. לחברה מאזן EBITDA חיובי של 15%-20%. יו"ר ומנכ"ל גילת, עמירם לווינברג, אמר שהרכישה היא חלק מאסטרטגיה שנועדה להרחיב את פעילותה של גילת בשוק הביטחוני בעולם, ובמיוחד מול שרד ההגנה האמריקאי.  "להערכתנו הפעילות של Wavestream משתלבת באופן סינרגי עם הפעילות של חברת RaySat, המספקת אנטנות בפרופיל נמוך למערכות תקשורת לוויינית ניידות". גילת רכשה את RaySat בחודש מרץ השנה, בעסקת מזומנים בהיקף של 25 מיליון דולר.

לדבריו, חברת Wavestream תפעל כחטיבה עצמאית במסגרת גילת, ותנוהל על-ידי קליף קוק, המשמש כיום כמנכ"ל החברה.  גילת נסחרת בבורסת נסד"ק ובבורסת תל-אביב לפי שווי שוק של 237 מיליון דולר. במחצית הראשונה של 2010 הסתכמו מכירותיה ב-108.9 מיליון דולר, בהשוואה ל-116.8 מיליון דולר במחצית הראונה של 2009.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית , תקשורת