הטכניון מוביל מחקר של האיחוד האירופי על אבטחת שדות תעופה

17 אוקטובר, 2010

האיחוד האירופי מממן את המחקר, Behaviour Modelling for Security in Airports, בראשות הטכניון, בסכום של 3.4 מיליון אירו

האיחוד האירופי העניק 3.4 מיליון יורו לקבוצת מחקר בראשות הטכניון, הבודקת אבטחת שדות תעופה. פרופ' אבי קירשנבאום מהפקולטה להנדסת תעשיה וניהול בטכניון, אמר כי בעוד הביטחון כיום מתמקד בטכנולוגיה, החוקרים בראשותו מתמקדים במשאבי אנוש. "גילינו ב-250 תצפיות שעשינו, שעובדים רבים לא פועלים לפי ההנחיות", אמר. "הדבר נובע מכך שההכשרה בנויה על הפרט, בעוד שההחלטות מתקבלות בקבוצה. הדבר מביא לאזעקות שווא רבות הגורמות לשיבושים ולבזבוז גדול של משאבים. יש להתאים את ההכשרה למצב בשטח".

שמעון ואן דאם, מרכז פרוייקטים בלשכת הקשר הטכניונית לאיחוד האירופי, אמר כי הפרוייקט Behaviour Modelling for Security in Airports הוא קונסורציום כלל אירופי המתמקד בתיאור התנהגות בשטח, במטרה לפתח תכניות חדשניות להכשרת צוותים בנמלי תעופה. "שילוב נהלים מוכרים עם התנהגות אבטחה ממשית הוא נושא קריטי, שכן אין די בקיומה של תכנית חירום לבדה כדי להתמודד עם מצבים קיצוניים בשדות התעופה", הדגיש. "מטרת המחקר רחב היריעה היא אבטחה משופרת, צמצום אזעקות שווא ועלויות".

הנהלות נמלי תעופה בישראל ובאירופה משתפות פעולה עם פרוייקט BEMOSA. המטרה היא להגיע ל-500 תצפיות. התוצאות יוצגו בקרוב בכנס עולמי בפני 100 הנהלות נמלי תעופה. "ברגעים הקריטיים של אירוע חירום, אין זמן להתייעץ עם האחראי או לקרוא ספרי הדרכה", אמר קירשנבאום.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון