אלווריון התקינה בהצלחה רשת WiMAX עם טכנולוגיית "עיצוב אלומה"

21 אוקטובר, 2010

טכניקת עיצוב אלומה (Beamforming) מאפשרת למקד את האות המשודר מתחנת הבסיס אל כיוונו של הלקוח, באמצעות שידור אות מקביל ממספר אנטנות (MIMO), אולם בשינויי פאזה זעירים

טכניקת עיצוב אלומה מאפשרת למקד את האות המשודר מתחנת הבסיס אל כיוונו של הלקוח, באמצעות שידור אות מקביל ממספר אנטנות (MIMO), אולם בשינויי פאזה זעירים

חברת אלווריון (Alavarion) התקינה בהצלחה רשת WiMAX לאזורים כפריים המשתמשת בטכנולוגיית עיצוב אלומה (Beamforming) במערך אנטנות הכולל ארבעה משדרים (4TX). הפרוייקט בוצע עבור חברת Open Range האמריקאית, הפורשת רשתות אלחוטיות רחבות פס באזורים מרוחקים בצפון ארה"ב.

הוספת יכולות עיצוב אלומה במערכות 4Motion של אלווריון ניתנת לביצוע באמצעות שדרוג תוכנה בלבד. בעקבות הצלחת הניסוי מתוכנן שדרוג של רוב אתרי Open Range. נשיא ומנכ"ל אלווריון, ערן גורב, אמר שהשילוב של MIMO ו-Beamforming מעניק גם כיסוי מרחבי טוב יותר וגם קיבולת גדולה יותר של הרשת.

אלווריון
עיצוב אלומה בטכניקת Beamforming

טכניקת עיצוב אלומה מאפשרת למקד את האות המשודר מתחנת הבסיס אל כיוונו של הלקוח, באמצעות שידור אות מקביל ממספר אנטנות (MIMO), אולם בשינויי פאזה זעירים. תופעת ההתאבכות גורמת להגברת האותות בנתיב מוגדר, ועל-ידי כך להגדלת הטווח ורוחב הפס של המשדר.

הקושי העיקרי הכרוך במימוש טכניקת עיצוב אלומה נעוץ באלגוריתם השידור, ובעוצמת העיבוד הדרושה לפיענוח האותות ושחזור המידע המשודר. למרות שכבר בימים הראשונים להגדרת תקן WiMAX דובר על מימושו בעזרת טכניקות עיצוב אלומה, עד היום מתקשות רוב החברות ליישם אותה בשטח. טכניקת עיצוב אלומה מתאימה במיוחד לאזורים כפריים שבהם אין הפרעות הנובעות מבניינים ומבני מגורים.

חברת Open Range הפועלת מדנוור, קולורדו, הוקמה בשנת 2004 לצורך אספקת תשתיות תקשורת אלחוטית רחבת פס המבוססת על רשתות WiMAX מהדור ה-4 בצפון ארצות הברית. בתחילת 2009 היא גייסה כ-374 מיליון דולר, מתוכם הלוואה בהיקף של 267 מיליון דולר ממשרד החקלאות האמריקאי, להקמת תשתית התקשורת עבור 546 קהילות כפריות ב-17 מדינות בארצות הברית, המונות ביחד כ-6 מיליון תושבים. להערכת החברה היא תשלים את הקמת הרשת בתוך כ-5 שנים.

מנייה סוערת

לפני שבועיים הודיעה אלווריון על הצלחה נוספת בצפון אמריקה: עסקה בהיקף של יותר מ-75 מיליון דולר עם ספקית שירותי האינטרנט הקנדית Barrett Xplore, להתקנת רשת על בסיס מערכות 4Motion 4G מתוצרתה. ההודעה הקפיצה את מניית אלווריון בכ-21%. זו היתה התנודה החיובית הראשונה של המנייה, מאז שהודיעה אלווריון (בתחילת חודש מאי) על פיטורי 20% מהעובדים לצורך הפחתת עלויות בכ-30 מיליון דולר. ההודעה הפילה את שווי החברה בבורסה כמעט במחצית ומאז היא לא התאוששה.

ברבעון השני של 2010 הסתכמו מכירות החברה ב-49 מיליון דולר, ירידה של 5.6% בהשוואה לרבעון הראשון וירידה של 16.5% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2009. החברה תפרסם את דו"ח הרבעון השלישי 2010 ב-3 בנובמבר הקרוב.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעשייה ישראלית , תקשורת