סופית: PMC-Sierra רכשה את Wintegra תמורת 213 מיליון דולר

24 אוקטובר, 2010

השווי הסופי של העסקה נמוך מהערכות קודמות, אולם עשוי לגדול בכ-60 מיליון דולר, אם Wintegra תעמוד באבני דרך. PMC-Sierra מסרה שמטרת העסקה היא להרחיב את פעילותה לשוק תשתיות התקשורת הניידות

השווי הסופי של העסקה נמוך מהערכות קודמות, אולם עשוי לגדול בכ-60 מיליון דולר, אם Wintegra תעמוד באבני דרך. PMC-Sierra מסרה שמטרת העסקה היא להרחיב את פעילותה לשוק תשתיות התקשורת הניידות

בסוף השבוע נחתמה סופית עסקת מכירת חברת Wintegra הישראלית לחברת PMC-Sierra האמריקאית, המייצרת שבבים עבור תעשיית התקשורת. לפי תנאי העסקה, PMC-Sierra תשלם 240 מיליון דולר במזומן. מכיוון שבקופת Wintegra יש כיום 27 מיליון דולר, שווייה הסופי של העסקה הוא 213 מיליון דולר. ייתכן שהיקפה הסופי של העסקה יהיה גבוה יותר, שכן היא כוללת סעיף לפיו אם תעמוד החברה באבני דרך מסויימות, PMC-Sierra תשלם 60 מיליון דולר נוספים. העסקה אושרה על-ידי הדירקטוריונים של שתי החברות, והשלמתה צפויה להסתיים כבר ב-2010.

בהודעה מיוחדת מסרה PMC-Sierra בסוף השבוע שהעסקה היא חלק מאסטרטגיה כוללת של כניסה לתחום הפתרונות המשולבים מבוססי חבילות. "כיום מספקת PMC-Sierra פתרונות גישה ביתיים לרשתות אופטיות פסיביות (PON) ופתרונות גישה אופטיים (TON) ברשתות מטרו. Wintegra מרחיבה את המוצרים של PMC-Sierra לתחום תשתיות ה-IP ברשתות תקשורת ניידת. תחום זה מצוי בצמיחה בעקבות פרוייקטי השדרוג של רשתות תקשורת סלולריות הנערכות לאספקת שירותי נתונים ברשתות הדור השלישי והרביעי".

המוצרים של Wintegra מתאימים במיוחד לתחום התשתיות הניידות המבוססות על IP/Ethernet, שלהערכת חברת המחקר Infonetics צפוי לצמוח מ-1.2 מיליארד דולר ב-2009 לכ-5.5 מיליארד דולר ב-2014.

חברת וינטגרה הוקמה בשנת 2000 על-ידי קובי בן צבי (נשיא ומנכ"ל), לאחר ששימש שנים רבות בתפקידי פיתוח וניהול במוטורולה סמיקונדקטורס העולמית. בדירקטוריון החברה משתתפים אלי איילון, יו"ר DSPG, וד"ר אביגדור וילנץ, מייסד חברת גלילאו שנמכרה למארוול (Marvell) לפני 10 שנים תמורת 2.7 מיליארד דולר במניות. בין המשקיעים בווינטגרה: PMC-Sierra ו-Marvell.

וינטגרה קובי בן צבי
קובי בן צבי, מייסד וינטגרה

חברת וינטגרה מעסיקה כ-165 עובדים, מהם 120 עובדים בישראל. החברה פועלת במתכונת של חברת Fabless ומפתחת מעבדי תקשורת עבור תשתיות תקשורת (Carrier Class) מבוססות IP, SDH ו-TDM. מוצר הדגל של החברה הוא משפחת מעבדי WinPath המיועדים לשלושה מגזרי שוק מרכזיים: תחנות בסיס סלולריות בטכנולוגיות 3G, WiMAX ו-LTE; תשתיות סלולריות קוויות ואלחוטיות (Microwave); ורשתות גישה מסוג VDSL ו-PON. מעבד WinPath מהדור השלישי של החברה תומך ברשתות גישה הפועלות בקצבים של 15Mpps. עד היום שולבו מעבדי WinPath ביותר מ-250 תכנונים בעולם.

חברת PMC-Sierra היא ספקית שבבים לתעשיית התקשורת הנסחרת בנסד"ק לפי שווי שוק של כ-1.66 מיליארד דולר. ברבעון השלישי של 2010 הסתכמו מכירותיה ב-162.3 מיליון דולר, עלייה של 24% בהשוואה לרבעון השני. בשנת 2006 היא רכשה את חברת פסעבה הישראלית תמורת 305 מיליון דולר. גם אז היתה פסעבה ערב הנפקה ציבורית. ברבעון השני של 2010 הסתכמו מכירות PMC-Sierra בכ-160 מיליון דולר. בחודש יוני האחרון היא רכשה את חטיבת מוצרי ה-RAID של Adaptec תמורת 34 מיליון דולר במזומן.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית