טאואר גייסה 82 מיליון דולר ממשקיעים מוסדיים בישראל

26 אוקטובר, 2010

הגיוס נועד לממן את הרחבת FAB2 ולאפשר לחברה לבצע עסקאות מיזוגים ורכישות

חברת טאואר-ג'אז הודיעה היום שקיבלה התחייבויות והזמנות מוקדמות ממשקיעים מוסדיים ישראליים בשווי של כ-295 מיליון שקל (82 מיליון דולר), לרכישת אגרות-החוב ארוכות-הטווחהחדשות של החברה.  אגרות החוב החדשות עתידות להיפרע בשני חלקים שווים בסוף 2015 ובסוף 2016. הן תישאנה ריבית שנתית של 7.8% ותהיינה בעלת אופציית המרה למניות רגילות של החברה בפרמיה של 20% מעל מחיר השוק של מניית החברה.  גיוס ההון נועד לממן את הרחבת כושר הייצור של FAB2  ולאפשר לחברה לנצל הזדמנויות לביצוע רכישת חברות. ההנפקה הובלה על-ידי בנקי ההשקעות לידר שוקי הון וכלל חיתום. השתתפו בה לאומי פרטנרס, דש אייפקס, פועלים IBI וברק קפיטל.

לאחרונה הודיעה טאואר שחברת Gennum Corporation מאונטריו, קנדה, החליטה לייצר את מתג המטריצה לאותות וידאו החדש שלה בטכנולוגיית SiGe BiCMOS 0.18 מיקרון של חברת טאואר-ג'אז. מדובר במתג מדגם מתג GX3290, הכולל 84,000  ערוצי וידאו נפרדים הפועלים במהירות של 3.5Gb/s.

חברת Gennum מייצרת שבבים עבור מערכות תקשורת אופטיות ומערכות לאותות מעורבים. המתגים הגדולים נועדו לספק מענה לצרכים החדשים של תעשיית השידור, בעקבות אימוץ תקנים חדשים, כמו 3Gbps, 3D ו-UltraHD. תקנים אלה מגדילים את נפח הווידאו ודורשים מרשתות השידור לאגור, לגשת ולטפל באותות וידאו בקצבים של עשרות מיליוני מסגרות בשנייה.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית