אלווריון מעבירה את משרדיה מקליפורניה למרילנד, בחוף המזרחי של ארה"ב

31 אוקטובר, 2010

זהו שיאו של קמפיין שיזם מושל מדינת מרילנד, שנועד לשכנע חברות הייטק ישראליות להתמקם בחוף המזרחי במקום ביעד המסורתי שלהן – סן פרנסיסקו

אלווריון קרית עתידים
משרדיה הראשיים של אלווריון בקרית עתידים, תל-אביב

חברת אלווריון (Alvarion) מקרית עתידים החליטה לחצות את יבשת אמריקה בכיוון מזרח, ולהעביר את משרדיה הראשיים בארה"ב מקליפורניה בחוף המערבי, למחוז מונטגומרי הנמצא במדינת מרילנד, ליד ניו-ג'רזי בחוף המזרחי. החברה חתמה על הסכם עם מדינת מרילנד ומחוז מונטגומרי, לפיו היא תייצר 25 משרות חדשות עד 2013 ותקבל בתמורה הלוואה בגובה של 95 אלף דולר תמורת כל משרה חדשה. מנכ"ל אלווריון, ערן גורב, מסר לעיתון וושינגטון ביזנס ג'ורנל, שהחברה מחפשת כעת אתר מתאים, והוא מקווה שהמעבר יתבצע כבר בתחילת 2011.

במרילנד פועלות כיום כמה חברות ישראליות, בהן טבע, ביוליין אר-אקס ו-Verint. המדינה משקיעה מאמץ רב בהבאת חברות ישראליות למדינה, במסגרת מדיניות כוללת להעלאת רמת השכר במדינה. ב-2007 אף ביקרה בישראל משלחת בראשות מושל מרילנד כדי להיפגש עם חברות ישראליות. בעקבות ההסכם פירסם מושל מרילנד מרטין או'מאלי הודעה מיוחדת שבה הצהיר כי המעבר של אלווריון "מעביר מסר חזק לחברות הייטק ישראליות שמרילנד היא המקום הטוב ביותר עבורן בארצות הברית". חבר הקונגרס כריס ואן-הולן, אמר שההסכם הוא "תוצאת מאמץ מתמשך להביא למרילנד משרות בעלות שכר גבוה".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעשייה ישראלית