סיוה מעלה שוב את התחזיות ל-2010

31 אוקטובר, 2010

חתמה על הסכמי רישוי עם Spreadtrum הסינית, Broadcom ועם חברת ST-Ericsson. מנכ"ל החברה, גדעון ורטהייזר, מכר מניות אישיות בחברה בכ-2 מיליון דולר

CEVA CEO
גדעון ורטהייזר, מנכ"ל סיוה

מנכ"ל חברת סיוה (CEVA), גדעון ורטהייזר, אמר שהצמיחה בהכנסות החברה מתמלוגים נמשכת ונתח השוק של החברה בתחום מעבדי התקשורת לשוק הסלולר הגיע לשיא חדש של 33%. "כתוצאה מאספקת כמויות גדולות יותר של שבבים על-ידי כמה מלקוחותינו, ההכנסות מתמלוגים לרבעון הרביעי צפויות לעקוף את תחזיותינו המוקדמות ולגדול בכ-40% לעומת הרבעון השלישי".

בעקבות ההערכה, עידכנה החברה את תחזיותיה לשנת 2010 והיא צופה להגיע להיקף מכירות שנתיות של 44 מיליון דולר. בשבוע שעבר פירסמה סיוה את תוצאות הרבעון השלישי של 2010. הכנסותיה גדלו ב-11% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-10.7 מיליון דולר. 42% מההכנסות הגיעו ממכירת רישיונות לתכנון שבבים, 49% הגיעו מתמלוגים (צמיחה של 42% לעומת הרבעון המקביל) ו-9% התקבלו מהסכמי שירות.

במהלך הרבעון חתמה סיוה על 6 הסכמי רישוי חדשים לתכנון שבבים: 5 לאספקת מעבדי אותות דיגיטליים, והסכם אחד לאספקת טכנולוגיית Bluetooth. ההסכמים נחתמו עם Spreadtrum הסינית, Broadcom ו- ST-Ericsson.  במהלך שיחת הוועידה שקיימה החברה בעקבות פרסום תוצאותיה הכספיות, אמר ורטהייזר כי הגידול בנתח של סיוה בתחום מעבדי התקשורת לשוק הסלולר נובע בין השאר מתרומתה הגדלה של נוקיה להכנסות החברה. אנליסטים צופים שמשקלה של נוקיה יילך ויגדלבהכנסות סיוה,  בעקבות החלטתה לזנוח את חברת טקסס אינסטרומנטס (TI) כספקית מרכזית למכשיריה.

חברת סיוה מהרצליה מפתחת פתרונות טכנולוגיים מתקדמים המשולבים בשבבים המיועדים למכשירי סלולר ומוצרי אלקטרוניקה בידורית. ב-2009 שולבו פתרונות סיוה ביותר מ-330 מיליון מוצרים.

יומיים לאחר פרסום הדו"חות מכר מנכ"ל סיוה, גדעון ורטהייזר, 107,500 מניות של סיוה בבעלותו לפי מחיר של 18.12 דולר למניה.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית