חברת FlowSense גייסה 10 מיליון שקל ממשקיעים פרטיים

1 נובמבר, 2010

החברה פיתחה מכשיר אלקטרו-אופטי למדידה בזמן אמת של הפרשות שתנן. בנימין גורדון תיווך בעסקה תמורת חצי מיליון שקל במניות

החברה פיתחה מכשיר אלקטרו-אופטי למדידה בזמן אמת של הפרשות שתנן. בנימין גורדון תיווך בעסקה תמורת חצי מיליון שקל במניות

חברת  FlowSense המפתחת מערכת אופטית לניטור זרימת השתן של חולים, חתמה על הסכם עם משקיעים פרטיים להשקעה של 10 מיליון דקל בחברה. ההשקעה תתבצע בשני צעדים: בשלב הראשון המשקיעים ישקיעו 6.8 מיליון שקל תמורת קבלת מניות בחברה, ובשלב השני יש להם אופציה לבצע בתוך כחודש השקעה נוספת בהיקף של 3.2 מיליון שקל תמורת מניות. המתווך בעיסקת ההשקעה היה בנימין גורדון המשמש גם כדירקטור ב-FlowSense. תמורת התיווך הוא צפוי לקבל מניות של החברה בשווי של כ-500 אלף שקל.

מערכת URINFO2000 של החברה, מבוססת על קורא טיפות אופטי ומעגל אלקטרוני המספק תצוגה בזמן אמת, זיכרון לאיסוף המידע ומערכת להפקת התראות בזמן אמת על שינוי במצבו של החולה. בנוסף, היא כוללת מערכת איסוף נוזלים ייעודית, הפועלת רק ביחד עם המכשיר של FlowSense. למדידת הפרשות השתנן חשיבות רבה במהלך הטיפול הרפואי. כ-5% מכל החולים המאושפזים בעולם, וכ-30% מכל החולים המאושפזים במחלקות לטיפול נמרץ, סובלים מפגיעה קשה. כיום מדידת הפרשות השתנן נעשות באופן ידני, שהוא עתיר עבודה וסובל מחוסר דיוק.

פלואוסנס
מערכת URINFO2000 בפעולה

חברת FlowSense הוקמה בשנת 2009 על-ידי קבוצת טרנדליינס, ולפני שלושה חודשים החלה להיסחר בבורסה בתל-אביב בעקבות המתזגות עם השלד הבורסאי DOROT. לפני כשבועיים אושר שינוי שמו של השלד הבורסאי, והחברה החלה להיסחר תחת השם FlowSense Medical. בשבוע שעבר קיבלה החברה אישור CE למוצרים המתכלים במערכת URINFO 2000, לפיו הם עומדים בדרישות הבטיחות והבריאות במדינות האיחוד האירופי. האישור מאפשר לשווק את המערכת באירופה, שכן החברה כבר קיבלה אישור CE עבור הרכיבים האלקטרוניים של המערכת.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: השקעות והון סיכון , חדשות , מכשור רפואי , תעשייה ישראלית