מיקרוסופט רוכשת את Canesta, המייצרת טכנולוגיית ממשק תלת-מימדית

2 נובמבר, 2010

Canesta היא מתחרה של חברת PrimeSense הישראלית אשר פיתחה טכנולוגיה דומה, ואשר נבחרה לפני כחצי שנה להיות ספקית הטכנולוגיה התלת-מימדית לפרויקט Natal של מיקרוסופט

חברת Canesta מסאניווויל, קליפורניה, הודיעה שחתמה על הסכם לפיו מיקרוסופט רוכשת את כל נכסיה, כולל הקניין הרוחני והטכנולוגיה של ממשק משתמש טבעי (Natural User Interfaces), המבוסס על פיענוח המחוות התלת-מימדיות של המשתמש. היקף העסקה לא נמסר.

חברת Canesta היא חברת Fabless המייצרת חיישנים תלת-מימדיים למצלמות, ותוכנה המאפשרת לתרגם את המידע להוראות הפעלה של ציוד אלקטרוני, מחשבים ומשחקים.  חברת גרטנר מעריכה שממשקי משתמש המבוססים על זיהוי מחוות תלת-מימדיות יהיו אחת המטכנולוגיות פורצות הדרך ב-5 השנים הבאות. להערכתה, הם צפויים להיות אחד ממנועי הצמיחה של מחשבי טאכלט עתידיים.

מעניין לציין שחברת Canesta היא מתחרה של חברת PrimeSense הישראלית אשר פיתחה טכנולוגיה דומה, המבוססת גם היא על חיישן צילום תלת-מימדי ותוכנת ממשק לזיהוי מחוות. גם לחברת PrimeSense יש שיתוף פעולה הדוק עם מיקרוסופט, לאחר שנבחרה לפני כחצי שנה להיות ספקית הטכנולוגיה התלת-מימדית לפרויקט Natal של מיקרוסופט. על-פי ההערכה, מיקרוסופט מעוניינת בטכנולוגיה התלת-מימדית לצורך שילובה בקונסולת המשחקים xBox. בשלב השני היא צפויה ככל הנראה לשלב אותה במערכות ההפעלה למחשבי טאבלט.

primesense
הדגמת הטכנולוגיה התלת-מימדית של PrimeSense
Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מחשבים ומערכות משובצות , סמיקונדקטורס