קמטק: רבעון שלישי מוצלח ותביעה על הפרת פטנט נגד Rudolph Technologies האמריקאית

4 נובמבר, 2010

מנכ"ל החברה, רועי פורת: "קמטק תגן בנחישות על הקניין הרוחני שלה". היום דיווחה החברה שהכנסותיה ברבעון השלישי של 2010 צמחו ב-65% ל-23.9 מיליון דולר, לעומת 14.5 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2009

רועי פורת
רועי פורת, מנכ"ל קמטק

חברת קמטק (Camtek) הגישה תביעה בבית משפט פדרלי גרמני נגד Rudolph Technologies  על הפרת פטנט רשום שלה בתחום ציוד הבדיקה בתעשיית השבבים.  מנכ"ל החברה, רועי פורת, אמר שהקניין הרוחני של קמטק הוא נכס חשוב המעניק לה יתרון על-פני המתחרים, והיא תגן עליו בנחישות. "שוק הסמיקונדקטורס הגרמני חשוב במיוחד עבור קמטק, יש לו חשיבות רבה באירופה ובעולם והרבה יצרניות גרמניות מפעילות מתקני ייצור באסיה ובארצות הברית".

חברת רודולף טכנולוג'יס היא יצרנית ציוד בדיקה (מטרולוגיה) לתעשיית השבבים הפועלת מארצות הברית ונסחרת בנסד"ק לפי שווי שוק של 245 מיליון דולר. חברת Camtek פועלת ממגדל העמק ומספקת פתרונות בדיקה אוטומטיים לתהליכי ייצור בתעשיות המוליכים-למחצה, המעגלים המודפסים והמצעים ל-IC. לאחרונה ביצעה החברה מספר עסקאות משמעותיות, ככל הנראה בעקבות גל ההשקעות בציוד לייצור חצאי-מוליכים המאפיין את שנת 2010.

רבעון שיא

היום דיווחה קמטק על תוצאותיה הרבעוניות לשנת 2010. ההכנסות ברבעון השלישי של 2010 צמחו ב-65% ל-23.9 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 14.5 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2009. ההכנסות גדלו ב-15% לעומת הרבעון השני של 2010 והמשיכו את מגמת הצמיחה לאורך 6 רבעונים ברציפות. הצמיחה נובעת מביקוש מתמשך למוצרי החברה מצד הלקוחות עקב השיפור בתנאי השוק, וכן מחדירה ללקוחות חדשים ומכירות של קווי מוצרים חדשים.

במהלך אוגוסט 2010 חתמה החברה על הסכם עם בנק ישראלי לקבלת קו אשראי בהיקף של 11.5 מיליון דולר. 2.6 מיליון דולר מתוך סכום זה ניתנו כהלוואה בנקאית, אשר 2 מיליון דולר ממנו כבר נוצלו על ידי החברה במהלך הרבעון, והיתרה בסך 8.9 מיליון דולר משמשת כערבות בנקאית כנגד הערבות  אשר הופקדה בבית המשפט המחוזי הפדרלי במינסוטה בארה"ב כדי לעכב את ביצוע פסק הדין עד סיום תהליך הערעור בתביעה על הפרת פטנט שהגישה חברה מתחרה כנגד קמטק. על מנת להבטיח קו אשראי זה סיווגה החברה סכום של 5.2 מיליון דולר כמזומן מוגבל.

רועי פורת, מנכ"ל קמטק, מסר: "אנו מרוצים מאד מתוצאות הרבעון השלישי, המשקפות היטב את צמיחתנו לעומת הרבעון הקודם ולעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. אנו צופים כי ברבעון הרביעי נשמור על רמת הכנסות בהיקף של 22-25 מיליון דולר. אנו גם מצפים כי תזרים המזומנים שלנו ישתפר במהלך הרבעון הרביעי ולאורך השנה הבאה. אנו מאמינים כי נמשיך לצמוח ב-2011".

קמטק נסחרת בבורסת נסד"ק לפי שווי של כ-84 מיליון דולר. ברבעון השני של 2010 הסתכמו מכירותיה ב-20.8 מיליון דולר – צמיחה של 66% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2009 (12.5 מיליון דולר) וצמיחה של 18% בהשוואה לרבעון הראשון של 2010.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , ציוד בדיקה , קניין רוחני