היקף שוק המידע בישראל: חמישה מיליארד דולר

8 נובמבר, 2010

השוק הישראלי ימשיך לצמוח בשיעור של כ-6% לשנה עד לשנת 2014, במיוחד הודות לדרישה ממערכת הביטחון ולפרוייקטים ממשלתיים

מחשבים מחקר שוק
שוק המחשבים והמידע בישראל. מקור: Research and Markets

בשנת 2010 יסתכם הקפה של תעשיית ה-IT הישראלית בכ-4.9 מיליארד דולר, כך מעריכה חברת המחקר Research and Markets בדו"ח מיוחד שפירסמה השבוע על על תעשיית המידע הישראלית. להערכת החברה, השוק הישראלי צפוי לצמוח בשיעור שנתי של 6% בשנים 2010-2014, במיוחד בזכות דרישה יציבה של מערכת הביטחון, השקעות ממשלתיות בתשתית המידע ועלייה בדרישה מצד עסקים קטנים ובינוניים (SME).

למרות דיווחים על עצירת פרוייקטים בתחילת השנה, בחודשים האחרונים השוק מתאושש ומתחילים לצאת פרוייקטים גדולים דוגמת מכרז האאוטסורסינג של הבנק הבילנאומי הראשון, בהיקף של כ-11 מיליון דולר. פרוייקטים חדשים מאפיינים גם את ענף הבריאות, המגזר הציבורי והתשתיות. שיעור החדירה של מחשבים למגזר הביתי הגיע לכ-75% ובעל סיכויי צמיחה. החדירה הגבוהה של הפס הרחב מספקת הזדמנויות לפרוייקטים בתחום המסחר האלקטרוני. מגזר השירותיםי הפיננסיים אחראי לכ-15% מההוצאות על IT בישראל.

מתחרים גלובליים

שוק שירותי ה-IT בישראל מאוד תחרותי ופועלות בו חברות גלובליות כמו יבמ ו-HP, המחזיקות בכ-10% מהשוק הישראלי כל אחת. חטיבת התוכנה של HP בישראל היא מרכז המו"פ הגדול בעולם של HP, ובנוסף היא מחזיקה בארץ בפעילויות ייצור נוספות. גם חברת מיקרוסופט פעילה בישראל והשקת מערכת ההפעלה החדשה Windows 7 עשויה להגדיל את היקף מכירותיה בארץ. למיקרוסופט מרכז מחקר ופיתוח חשוב בישראל, אשר השיק ב-2010 מערכת Unified Access Gateway חדשה שפותחה בארץ.

שוק חומרת המחשבים בישראל, הכולל מחשבים שולחניים, מחשבים ניידים, שרתים וציוד נילווה, צפוי להסתכם בכ-2.2 מיליארד דולר ב-2010, בהשוואה ל-2.1 מיליארד דולר ב-2009. השוק צפוי לצמוח בקצב שנתי של 5% ולהגיע להיקף של 2.6 מיליארד דולר ב-2014.

היקף שוק התוכנה בישראל צפוי להסתכם השנה ב-1 מיליארד דולר, בהשוואה ל-973 מיליון דולר ב-2009. שוק חבילות התוכנה צפוי לצמוח עד 2014 בקצב שנתי של 7%. בעוד שהארגונים הגדולים נוטים לאמץ מדיניות זהירה ולהסתפק במוצרים "טובים למדי", עיקר הפעילות בתחום התוכנה צפויה לעבור למגזר העסקים הקטנים והבינוניים.

היקף שוק שירותי ה-IT נאמד בכ-1.6 מיליארד דולר ב-2010. להערכת Research and Markets הוא יצמח בקצב שנתי של 7% ויגיע להיקף של 2.1 מיליארד דולר ב-2014. החברה מעריכה שצמיחה זו לא תושפע עמוקות משינויים כלכליים בשנים הקרובות, מכיוון שהגורמים המרכזיים בשוק זה הם הממשלה, מערכת הביטחון ומערכת הבריאות, והפרוייקטים שמגזרים אלה יוזמים אינם רגישים לשינויים כלכליים קצרי טווח.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מחקרים ונתוני שוק , מחשבים ומערכות משובצות , תעשייה ישראלית