אייפקס מכרה את השקעותיה בחברות סטארט-אפ ישראליות לקרן Azini Capital הבריטית

9 נובמבר, 2010

לטק-טיים נודע שרשימת החברות הישראליות שעברו ידיים כוללת בין השאר את Starhome, RaySat, PowerID, Crescendo , Mobixell ואת Power Paper

מייקל בנט Azini
מייקל בנט, מייסד ומנהל קרן Azini Capital

לטק-טיים נודע שרשימת החברות הישראליות שעברו ידיים כוללת בין השאר את Starhome, RaySat, PowerID, Crescendo , Mobixell ואת Power Paper

אתמול הושלמה עסקת מכירות ההשקעות של חברת APAX ב-16 השקעות בחברות טכנולוגיות בארצות הברית, ישראל, בריטניה ואירלנד. היקף העיסקה לא נמסר, אולם קרן Azini 2 הבריטית מנהלת הון בהיקף של יותר מ-100 מיליון דולר.  קרן Azini מוגדרת בשוק ההון סיכון כ"קרן השעות משנית", המתמקדת ברכישת הפורטפוליו של "קרנות ראשוניות" דוגמת APAX.

לטק-טיים נודע שרשימת החברות הישראליות שעברו ידיים כוללת בין השאר את Starhome, RaySat, PowerID, Crescendo Networks, Mobixell Networks ואת Power Paper.

קרן Azini Capital הוקמה בשנת 2004 בבריטניה על-ידי מייקל בנט וניק האבגוד, לאחר ששימשו במשך מספר שנים כמנהלי השקעות בחברות גדולות. בנט הקים את זרוע ההשקעות של LMS Capital בבריטניה, וניהל במשך 8 שנים את השקעותיה בתחומי הטכנולוגיה בהיקף של 120 מיליון ליש"ט. ניק האבגוד היה ממייסדי קונסורציום MAOSCO לקידום השימוש בכרטיס אשראי חכם שניתמך על-ידי מסטרקארד. בשנת 2000 הוא הצטרף לבנט בניהול LMS Capital בבריטניה.

אתמול השלימה קרן Azini עיסקה נוספת, כאשר מכרה את חברת הפורטפוליו Streamserve , המפתחת פתרונות תקשורת עסקיים, לחברת Open Text Corporation  תמורת כ-75 מיליון דולר.

סוללה סרט דק
הדגמה של סוללות שיוצרו בטכנולוגיה של Power Paper

העיסקה עם אייפקס מעוררת תהיות רבות. השאלה כעת היא מהי רמת המחוייבות של המשקיע החדש לחברות הישראליות שאת ההשקעות שבהן הוא רכש, ועד כמה האסטרטגיה של Azini היא אסטרטגיית צמיחה או אסטרטגיית אקזיט מהיר. ראוי לציין שההשקעות הישראליות של אייפקס הן מגוונות מאוד. חברת Crescendo Networks מפתחת את פלטפורמת החומרה AppBeat להאצת הביצועים של יישומים ברשתות תקשורת ובמערכי מחשוב ענן. חברת RaySat מפתחת אנטנות תקשורת לווייניות ניידות לכלי-רכב ולספינות. חברת Power Paper מפתחת סוללות זעירות המיוצרות באמצעות תהליך ייצור סרט-דק, חברת PowerID מפתחת תגי RFID חכמים, חברת Mobixell מפתחת פתרונות תוכנה לניהול  השידור של תכני מדיה עשירה ברשתות תקשורת סלולריות, וחברת Starhome שבשליטת קומברס מפתחת פתרונות נדידה (Roaming) למפעילי רשתות תקשורת סלולריות.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: השקעות והון סיכון , חדשות , תעשייה ישראלית