טאואר-ג'אז מתכננת עסקת רכישה גדולה

11 נובמבר, 2010

החברה מעריכה שתגיע להיקף מכירות של יותר מ-1.5 מיליארד דולר ב-2014. הרכישה נועדה להפוך אותה ל"פאונדרי מתמחה" הגדול בעולם

מנכ"ל טאואר
מנכ"ל טאואר-ג'אז, ראסל אלוונגר

החברה מעריכה שתגיע להיקף מכירות של יותר מחצי מיליארד דולר ב-2010 – ויותר מ-1.5 מיליארד דולר ב-2014. עסקת המיזוג היא מרכיב באסטרטגיה שנועדה להפוך אותה ל"פאונדרי מתמחה" הגדול בעולם

חברת טאואר-ג'אז (TowerJazz) ממגדל העמק פירסמה היום את תוצאות הרבעון השלישי של 2010. ברבעון זה הסתכמו מכירותיה ב-134.7 מיליון דולר – ב-69% יותר מאשר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי ברבעון הסתכם ב-18 מיליון דולר.

מבחינת החברה זו תוצאה היסטורית – מכיוון שהרבעון האחרון היה הרבעון הריווחי הראשון של טאואר מאז הרבעון הרביעי של שנת 2000.

להערכת החברה, ברבעון האחרון של 2010 יסתכמו מכירותיה ב-133-137 מיליון דולר. פירוש הדבר שהיא תגיע השנה להיקף מכירות של יותר מחצי מיליארד דולר. במפגש עם אנליסטים ומשקיעים היום, אמר מנכ"ל טאואר-ג'אז, ראסל אלוונגר, שהנתונים מבטאים את התוצאות של תהליך הבראה ומיקוד עסקי מחודש שהחברה ביצעה בשנים האחרונות.

מיקוד מחדש

המיקוד מחדש דרש ממנה לפתח מרכזי ידע המאפשרים לשלב בתהליך הייצור פתרונות ייחודיים כמו חיישני תמונה, מעגלי RF-CMOS, זכרונות בלתי נדיפים, שבבי MEMS, מעגלי ניהול הספק, יישום טכנולוגיית SiGe לקבלת רכיבים מהירי תדר המתחרים בטכנולוגיית סיליקון גרמניום גם בביצועים וגם במחיר, ועוד.

התוצאה היתה כפולה: הפתרונות הטכנולוגיים מאפשרים לספק מעגלים מתקדמים בקידמת הטכנולוגיה, מבלי להשקיע הון בציוד חדש שנועד להקטין את גיאומטריית הייצור, ועל-ידי כך החברה הגדילה את זמן השימוש בציוד קיים, ושיפרה את ההחזר על ההשקעה.

מרכז פיתוח

במקביל, היא יצרה מערכת יחסים חדשה עם הלקוחות: הפרויקטים מבוססים על תהליך פיתוח שמתבצע בטאואר עבור הלקוחות, וכדברי אלוונגר, "אם אתה משתף פעולה עם מוביל שוק בשלבי הפיתוח של המוצר שלו, כאשר המוצר יוצא לשוק אתה נמצא במצב טוב מאוד".

טאואר
חיישן אופטי בטכנולוגיית CMOSIS של טאואר

לדבריו, יחסים אלה מאפשרים לחברה לספק תחזית צמיחה מבוססת לפיה היא צפויה להגיע להיקף מכירות של כ-1.5 מיליארד דולר ב-2014. "פרוייקטי התכנון וההכנה לייצור (Design Wins) שאנו מבצעים ללקוחות מבשילים בתוך כשנתיים בממוצע. לכן התוצאות של 2010 מבטאות את פרוייקטי התכנון שהיו בצנרת ב-2008. כיום יש לנו 900 פרוייקטי תכנון, כולל 120 פרוייקטים זכינו בהם ברבעון האחרון, אשר מאפשרים לנו להעריך את היקף המכירות לשנים הקרובות".

בחודשים האחרונים נפתרה טאואר מגיבנת נוספת שהעיקה על פעילותה: החוב העצום שצברה במהלך השנים. "לאחרונה זכינו בביקוש-יתר בגיוס אג"ח של 100 מיליון דולר. גיוס זה השלים מהלך כולל של ארגון החובות, בהיקף של 400 מיליון דולר. במהלכו רכשו בעלי המניות הגדולים, בנק לאומי, בנק הפועלים והחברה לישראל, אגרות Capital Notes בשווי מנייה רגילה, ואיפשרו לנו להציג מאזן משופר ללא תשלומי קרן לבנקים במהלך שלוש השנים הקרובות".

רה-ארגון פיננסי

טאואר סמיקונדקטורס
מפעל טאואר בניו-פורט ביץ', קליפורניה

"המטרה שלנו היא לרכוש קו ייצור קיים של קבלנית ייצור שבבים (IDM) כדי לבצע את הייצור עבורה תמורת תשלום במשך כשנתיים, ובזמן הזה לפתח עבור המתקן טכנולוגיות צמיות וייחודיות. במקביל, אנחנו גם מחפשים הזדמנות רכישה של טכנולוגיה חדשה, דוגמת גאליום ארסנייד, שתאפשר המשך הגידול של החברה. הדירקטוריון אישר את האסטרטגיה הזו, ואני צופה מיזוג כבר בעתיד הקרוב".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית