חברת סלנו מרעננה גייסה 12 מיליון דולר; עד היום הושקעו ביצרנית השבבים כ-42 מיליון דולר

15 נובמבר, 2010

בין המשקיעים בחברה: ליברטי גלובל, שהיא מפעילת הכבלים השנייה בגודלה בעולם. סלנו מפתחת שבבים להעברת זרמי וידאו באיכות גבוהה (HD) עבור התקנים ניידים ונייחים בעלי יכולות Wi-Fi

celeno wi-fi
מייסד ומנכ"ל סלנו, גלעד רוזן

חברת סלנו (Celeno Communications), השלימה סבב גיוס בהיקף של 12 מיליון דולר, שבו השתתפה חברת ליברטי גלובל, שהיא מפעילת הכבלים השנייה בגודלה בעולם. חברת סלנו מפתחת ומספקת שבבים ליישומי מולטימדיה ברשתות Wi-Fi ביתיות באיכות גבוהה (HD). בחודש ספטמבר הודיעה ליברטי גלובל כי בחרה לשלב את פתרון ה-Wi-Fi של סלנו בממיר הכבלים החדש שלה. בסיבוב הגיוס השתתפו גם הקרנות גריילוק, פיטנגו, סיסקו ומיוון ונצ'רס, שהשקיעו בסבבי הגיוס הקודמים של סלנו. בסבבי הגיוס הקודמים גייסה סלנו כ-30 מיליון דולר ממשקיעים.

מעבר לעסקה עם ליברטי גלובל שהוכרזה בספטמבר, הכריזה סלנו על עסקת ענק נוספת בחודש יולי  עם ענקית התקשורת הסינית FiberHome שהטמיעה את שבב ה-Wi-Fi של סלנו בנתב האופטי הביתי שלה המותקן ברשת העירונית החדשה של צ'יינה טלקום בשנחאי. שתי העסקאות צפויות להסתכם בכמה עשרות מיליוני דולרים ממכירת שבבים בשנים הקרובות.

ברוס דיינס, סמנכ"ל להשקעות טכנולוגיה בליברטי גלובל ונצ'רס, אמר שטכנולוגיה שהינה אבן בניין הכרחית לאספקה אלחוטית של תכני וידאו לממירים והתקנים ניידים. "הטכנולוגיה של סלנו צפוייה להוות מרכיב מרכזי בממירי הכבלים שלנו". מייסד ומנכ"ל סלנו, גלעד רוזן, אמר שהגיוס האחרון יסייע לסלנו לפתח את פעילות השיווק והמכירות של החברה כדי להרחיב את בסיס הלקוחות בעולם, ולהמשיך בפיתוח הטכנולוגי".

חברת סלנו הוקמה בשנת 2005 ומעסיקה היום כ-50 עובדים, רובם במרכז הפיתוח של החברה ברעננה. לחברה משרדים ונציגים באירופה, ארצות הברית ואסיה. החברה מגייסת בימים אלה עובדים נוספים. שבבי ה-Wi-Fi של החברה מאפשרים להיץ בו-זמנית זרמי וידאו מרובים באיכות גבוהה לממיר כבלים, מחשבים אישיים, מחשבי טאבלט, מכשירי טלוויזיה, מקליטי וידיאו דיגיטליים (DVR), שרתי מדיה והתקנים נוספים בעלי יכולות Wi-Fi.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית