כניסת סיוה למדד SmallCap 600 הכפילה את מחזור המסחר פי 7

17 נובמבר, 2010

מדד SmallCap 600 של S&P מורכב מחברות במגזרים שונים מכל העולם, אשר נבחרות בזכות היותן איכותיות בעיני סטנרד אנד פורס. מיד לאחר ההכרזה עלה היקף המסחר במניית סיוה ל-27 מיליון דולר ביום אחד בלבד

חברת סיוה (CEVA) מהרצליה מצטרפת לרשימת S&P SmallCap 600. ההצטרפות תיכנס לתוקפה עם סיום המסחר בנסד"ק ב-19 בנובמבר. "שיתופנו במדד S&P SmallCap 600 משקף את הביצועים הכספיים והמאזן החזקים של החברה", אמר סמנכ"ל הכספים של סיוה, יניב אריאלי. "הדבר יסייע בהגברת החשיפה של סיוה בקרב המשקיעים והרחבת נוכחותה בשוקי הסלולר ומוצרי הצריכה האלקטרוניים".

S&P מפעילה מגוון של מדדי השקעה והשוואה בהיקף כספי של יותר מ-1.25 טריליון דולר. בהם מדד S&P 500 ומדד S&P Global BMI, הכולל כ-11 אלף חברות ברחבי העולם. מדד SmallCap 600 מורכב מחברות במגזרים שונים מכל העולם, אשר נבחרות בזכות היותן איכותיות בעיני סטנרד אנד פורס.

מעבר למעמד היוקרתי, הדבר מסייע בשמירה על המנייה, שכן גופי השקעה רבים משקיעים בניירות סל המבוססים על מדד SmallCap 600. מניית סיוה הרגישה את המגמה כבר אתמול, למרות שעדין לא נכנסה לסל רשמתי, כאשר ההכרזה הובילה למחזור מסחר חסר תקדים מבחינתה, בהיקף של 27 מיליון דולר, כמעט פי שבעה ממחזור המסחר הרגיל. במקביל, עלתה המנייה ב-2.5%, למרות שמדד נסד"ק הכללי ירד ב-1.5%.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעשייה ישראלית