קן לוי מחליף את קלמן קאופמן כיו"ר Jordan Valley

18 נובמבר, 2010

לוי ייסד וניהל את חברת KLA-Tencor במשך 30 שנה. הוא מחליף בתפקיד את קלמן קאופמן ששימש כיו"ר ג'ורדן ואלי בשלוש השנים האחרונות, ואשר ימשיך לשמש כחבר בדירקטוריון החברה

ג'ורדן ואלי
קן לוי, יו"ר ג'ורדן ואלי

קן לוי מונה ליו"ר חברת Jordan Valley ממגדל העמק, העוסקת בפיתוח וייצור ציוד בדיקה מבוסס קרני X וקרני UV לתעשיית השבבים. לוי מחליף בתפקיד את קלמן קאופמן שמילא את התפקיד בשלוש השנים האחרונות. קאופמן ימשיך לשמש כחבר בדירקטוריון החברה.

סגן יו"ר קבוצת איי.די.בי, בעלת המניות הגדולה בג'ורדן ואלי, אמר שלאור התפתחותה המהירה של החברה בשנה האחרונה, "חשבנו שהחברה צריכה ליהנות מהידע והכישורים של אחד מהמנהלים המנוסים ביותר בתעשייה".

סטארט-אפים בישראל

קן לוי הוא מוותיקי תעשיית השבבים בעולם. בשנת 1976 הוא ייסד את חברת KLA Instruments, היום חברת KLA-Tencor, הנחשבת לאחת מחמש יצרניות ציוד הבדיקה הגדולות בעולם למפעלי ייצור שבבים. לוי ניהל אותה ברציפות עד לשנת 2006. בתקופה זו הוא הקים את הסניף של KLA במגדל העמק, ושימש דירקטוריון במספר חברות ישראליות, בהן: Saifun, Aprion, Scitex Digital, PowerDsine, Genoa ו-DigiFlex.

חברת ג'ורדן ואלי פיתחה טכנולוגיה לבדיקת פגמים בפרוסות סיליקון באמצעות קרני X תוך כדי תהליך הייצור. החברה מעסיקה כ-100 עובדים. במרץ השנה היא נכנסה לתחום הבדיקות בקרינת UV לאחר שרכשה את הפעילויות והטכנולוגיה של חברת Metrosol, כדי לחזק את מעמדה בגיאומטריות ייצור קטנות מ-45 ננומטר.

ג'ורדן ואלי
מערכת JVX7200 שזכתה בפרס SEMICOM Best of West 2010

שוק הלדים

שנת 2010 היתה שנה מוצלחת ביותר עבור החברה. באפריל היא הודיעה שיצרניות LEDs מרכזיות מטאיוואן רכשו את מערכות בדיקת האיכות QC3 מתוצרתה, בהן חברת CanYAng, עבור קווי הייצור של לדים בעוצמה גדולה (HB-LED).

חברת Strategies Unlimited מעריכה כי שוק ה-HB-LED בשנים הבאות בקצב של 30.6% בשנה ויגיע להיקף של 20.2 מיליארד דולר ב-2014.

בחודש יוני היא הודיעה על קבלת הזמנת המשך בהיקף של 10 מיליון דולר למערכת JVX7200 לבדיקת פרוסות סיליקון מסוג SiGe, וכעבור חודש היא אף קיבלה את פרס SEMICON Best of West עבור מערכת זו.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אנשים , חדשות , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית