צבר ההזמנות של התעשייה האווירית צמח ל-9 מיליארד דולר

23 נובמבר, 2010

החברה מדווחת על התאוששות בשוק התעופה האזרחית. בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו מכירותיה ב-2.1 מיליארד דולר. השנה הפעילה החברה תוכנית לפרישה מוקדמת של עובדים בעלות של 39 מיליון דולר.

החברה מדווחת על התאוששות בשוק התעופה האזרחית. בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו מכירות התע"א ב-2.1 מיליארד דולר

תעשייה אווירית
יו"ר התעשייה האווירית, יאיר שמיר

היקף המכירות של התעשייה האווירית הגיע ברבעון האחרון ל-690 מיליון דולר, עלייה של 2% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. הרווח לרבעון הסתכם ב-25 מיליון דולר, המהווים שידול של 55% בריווחיות בהשוואה לרבעון המקביל. מכירות החברה בתשעת החודשים הראשונים של 2010 הסתכמו ב- 2.3  מיליארד דולר בהשוואה ל- 2.1 מיליארד דולר בתקופה מקבילה אשתקד.

צבר ההזמנות של התעשייה האווירית מסתכם ב-9 מיליארד דולר – גידול של 1.1 מיליארד דולר בהשוואה לשנה שעברה. קופת המזומנים של החברה כוללת 1.6 מיליארד דולר.

לדברי יו"ר דירקטוריון התע"א, יאיר שמיר, הצמיחה נובעת מגידול המכירות לייצוא הן בשוק הצבאי והן בשוק האזרחי. "הגידול במכירות החברה לשוק האזרחי מעידות על התחלת התאוששות השוק מהמשבר העולמי במיוחד בתחומי הסבת ושיפוץ מטוסים".

מנכ"ל החברה, יצחק ניסן, מסר שהחברה שפעולות הייעול והגדלת הריווחיות כוללות תוכנית פרישה מוקדמת של עובדים. "בתשעת החודשים הראשונים של השנה פרשו מהחברה עובדים בעלות של 39 מיליון דולר. האסטרטגיה של החברה באה לידי ביטוי גם בהשקעת משאבים ממקורות עצמיים לפיתוח מוצרים חדשים. ההשקעות במחקר ובפיתוח גדלו ב-9% והסתכמו ב-93 מיליון דולר בתשעת החודשים הראשונים של 2010".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית