מלאנוקס, הנסיכה הישראלית של עולם מחשבי-העל

26 נובמבר, 2010

מתגי אינפיניבנד של חברת מלאנוקס מותקנים בכמחצית מ-500 מחשבי-העל הגדולים בעולם. למעשה, ככל שהמחשב גדול יותר - גדל גם הסיכוי שמתגי מלאנוקס ישמשו כדבק המחבר את מרכיביו

מתגי האינפיניבנד של חברת מלאנוקס מותקנים כמעט במחצית מ-500 מחשבי-העל הגדולים בעולם. למעשה, ככל שהמחשב גדול יותר – גדל גם הסיכוי שמתגי מלאנוקס ישמשו כדבק המחבר את מרכיביו

מחשב על יבמ מלאנוקס
מחשב-העל RoadRunner מתוצרת יבמ מכיל את המתגים של מלאנוקס

על-פי דו"ח TOP500 , הסוקר את תחום מחשבי-העל בעולם, אפשר להתחיל להתייחס אל חברת מלאנוקס הישראלית כאל חברת טכנולוגיית-על.

מהדו"ח עולה כי פתרונות האינפיניבנד (InfiniBand) של החברה, משמשים כתשתית הקישור המרכזית ב-213 מתוך 500 מחשבי-העל החזקים בעולם.

הדו"ח מציין שהשימוש בטכנולוגיית אינפיניבנד במחשבי על צומח בשיעור של 18% בשנה. מתגי ומתאמי ConnextX של החברה מבוססים על שבבי הסיליקון InfiniScale שהיא פיתחה, ומותקנים במחשבים הגדולים ביותר (PetaScale Systems). מהדו"ח עולה שככל שהמחשבים גדולים יותר- גדל חלקה של מלאנוקס בשוק.

2.3 מיליון מעבדים

כך למשל, מתגיה מותקנים ב-51% מ-300 המחשבים הגדולים ביותר, ב-61% מ-100 המחשבים הגדולים ביותר ובארבעה מתוך 10 המחשבים הגדולים ביותר. בסך הכל, המספר הכולל של ליבות עיבוד המקושר על-ידי מערכות אינפיניבנד של מלאנוקס צמח ב-65% בשנה האחרונה: מ-1.4 מיליון מעבדים בנובמבר 2009 ל-2.3 מיליון מעבדים בנובמבר 2010.

"בתוך פחות מעשור הפכה טכנולוגייית אינפיניבנד לחיונית במחשבי-העל החזקים ביותר בעולם", אמר מנכ"ל מלאנוקס, אייל וולדמן. ככל הנראה מגמה זו צפויה להתחזק, שכן מהדו"ח עולה שארכיטקטורת אשכול מחשבים (Cluster) היא הדומיננטית ביותר בתחום ו-83% מ-500 מחשבי-העל החזקים ביותר מבוססים עליה.

קטן וזריז

בתוך כך, היום הכריזה מלאנוקס על טכנולוגיית הדור הבא שלה: FDR InfiniBand אשר מגבירה את הביצועים ב-80%. טכנולוגיה זו תואמת למפרטי FDR החדשים של איגוד האינפיניבנד (IBTA). במקביל היא נכנסה לשוק חדש של תשתיות מחשוב קטנות ובינוניות, עם ההכרזה על שני מתגים חדשים, בעלי 8 ו-18 פורטים. למרות שהם מיועדים לצבירי מחשבים קטנים יחסית, דוגמת בסיסי נתונים או מערכות אחסון, הם תואמים למתגים המהירים של החברה העובדים במהירויות של 40Gbs ומיועדים למערכות-על.

לכתבות נוספות על מלאנוקס…

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מחשבים ומערכות משובצות , תעשייה ישראלית