נוקיה-סימנס מפתחת תוכנה לשדרוג רשת ה-NGN של בזק

29 נובמבר, 2010

תוכנת VDSL Bonding מאפשרת להשתמש במספר פורטים בו-זמנית בציוד התמסורת של חברת בזק. להערכת מנכ"ל נוקיה סימנס ישראל, במהלך 2011 תגיע רשת NGN של בזק לקצב תקשורת של 200 מגה ביט לשנייה ברמת המנוי הביתי

תוכנת VDSL Bonding תאפשר לרשת ה-NGN של בזק להגיע קצב תקשורת של 200 מגה ביט לשנייה ברמת המנוי הביתי כבר ב-2011

נוקיה סימנס ישראל
איתן אידלסון, מנכ"ל נוקיה-סימנס ישראל

חברת נוקיה-סימנס מפתחת כיום תוכנה לשדרוג רשת התקשורת החדשה של בזק (NGN) הנמצאת בשלבי הקמה. התוכנה החדשה, VDSL Bonding, מייעלת את השימוש בפורטים בציוד התמסורת ושימוש בו-זמני במספר פורטים במקביל.

באופן זה יכולה בזק להגדיל את מהירות התקשורת בתשתית התמסורת שלה, בלא צורך לבצע שינויים בחומרה שבתוך ארונות התקשורת. להערכת מנהל נוקיה-סימנס ישראל, איתן אידלסון, כבר במהלך שנת 2011 תגיע הרשת של בזק ליכולת אספקת מהירות תקשורת של 200 מגה ביט לשנייה ברמת הצרכן הסופי.

פרוייקט ייחודי

רשת ה-NGN של בזק הוא פרויקט רחב היקף שבמהלכו מחליפה בזק את כל נקודות הגישה שלה אל הרשת עד לרמת המייל האחרון, על-מנת לספק תקשורת רחבת פס לבתי המנויים. בזק נוקטת בגישה ייחודית, לפיה כל הרשת פועת במתכונת חבילות (IP Packets), כולל התקשורת הקולית שתבוצע באמצעות VoIP. זאת בניגוד לרוב חברות התקשורת בעולם המשמרות את רשתות הקול שלהן במתכונת PSTN המסורתית. להערכת אידלסון, כיום מספקת נוקיה-סימנס כ-70% מציוד התמסורת של רשת ה-NGN של בזק.

לאחרונה ביצעה נוקיה-סימנס הדגמה טכנולוגית של הפוטנציאל הטמון בטכנולוגיית , VDSL Bonding והראתה שהתוכנה מאפשרת להשיג קצבי תקשורת של עד 835 מגה-ביט לשנייה.

חברת נוקיה סימנס הוקמה ב-2007 באמצעות מיזוג חטיבת התמסורת של נוקיה עם חטיבת התקשורת האלחוטית של סימנס. החברה מעסיקה כ-60 אלף עובדים, ומנוהלת ממינכן ומהלסינקי. בישראל פועלת נוקיה-סימנס באמצעות שתי זרועות: זרוע השיווק והתמיכה לשוק הישראלי, המעסיקה כ-100 עובדים, וזרוע פיתוח העוסקת בפיתוח פתרונות ה-Metro Ethernet של החברה. זרוע הפיתוח מעסיקה כ-300 עובדים ומבוססת על העובדים והידע שהושג בעקבות רכישת חברת אטריקה וחברת Seabridge.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעשייה ישראלית , תקשורת