אלי איילון מסיים את תפקידו כיו"ר פעיל של DSPG

5 דצמבר, 2010

איילון שימש כיו"ר פעיל של החברה במשך 15 שנה. הוא ימשיך לשמש כיו"ר DSPG, כאשר מושכות הניהול יהיו בידי המנכ"ל עופר אליקים

חדשות אלקטרוניקה שבבים
אלי איילון

יו"ר חברת DSPG מהרצליה, אלי איילון, יסיים את תפקידו כיור פעיל של החברה בתוך שישה חודשים, וישמש כיו"ר הדירקטוריון בלבד החל מהראשון ביוני 2011. "אחרי 15 שנה של פעילות ניהול אינטנסיבית בחברה, אני מאמין שזה הזמן לפרוש מתפקיד אקזקוטיבי במשרה מלאה", הסביר איילון את החלטתו. הוא הביע אמון מלא במנכ"ל החברה, עופר אליקים ובצוות הניהול העובד עימו.

איילון קיבל לידיו את ניהול DSPG בשנת 1996. מאז החברה צברה מעמדשל אחת מחברות הפאבלס (Fabless) המוצלחות בעולם. החברה מפתחת ומייצרת שבבי עיבוד לאבזרי תקשורת ביתיים אלחוטיים, המצויים בכ-70% ממכשירי הטלפון הביתיים האלחוטיים בעולם. במקביל, DSPG הוציאה מתוכה את חברת CEVA, הנחשבת לאחת ממפתחות טכנולוגיות ה-DSP המובילות בתחומי התקשורת האלחוטית.

מדינת פאבלס

בראיון עימו אמר שתחום השבבים הוא תחום מושלם לתעשייה הישראלית. "חברות הפאבלס מוכרות את השבבים ליצרנים הגדולים, והם אלה העסוקים בלימוד והבנת שוק היעד. לכן מניפת השיווק קטנה באופן משמעותי. מכל ענפי הטכנולוגיה, תעשיית הפאבלס היא המתאימה ביותר לישראל.

"היתרונות שלנו הם ברעיונות חדשניים, סבבי ייצור מהירים ובמהנדסים מצויינים. לאחרונה בדקתי עם מספר קרנות הון סיכון כמה חברות סטארט-טפ בתחום השבבים פועלות בישראל. המסקנה היתה שכיום יש בין 70 ל-100 חברות. כשיש ביעבוע כזה של רעיונות, צריך לפתח אותו, משום שמשקל יצרני השבבים בתעשייה נמצא בצמיחה".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אנשים , חדשות , סמיקונדקטורס