ויקיליקס: אינטל איימה לסגור מרכז פיתוח ברוסיה

7 דצמבר, 2010

תקנות הייבוא הרוסיות אוסרות הכנסת מוצרי תוכנה וחומרה מוצפנים למדינה. אינטל איימה שאם לא תוכל להכניס לרוסיה ערכות פיתוח, תיאלץ לפטר 200 מהנדסים ולהעביר את הפרוייקט להודו

חדשות אלקטרוניקה אינטל
קרייג בארט, מנכ"ל אינטל לשעבר

התשדורות של שגרירויות ארצות הברית בעולם שפורסמו על-ידי ויקיליקס מגלות שחברת אינטל נתקלה בקשיים בהפעלת מרכז הפיתוח שלה ברוסיה, ואיימה לסגור חלק ממנו ולפטר כ-200 עובדים.

הבעייה המרכזית הייתה חוקי ייבור מחמירים של רוסיה, האוסרים הכנסת תוכנות מוצפנות למדינה.

במסגרת מאמצי השכנוע של אינטל השתתף גם המנכ"ל לשעבר קרייג בארט. במהלכם הסבירה אינטל שהיא מעסיקה כ-1,000 עובדים ברוסיה, ואם לא תוכל לייבא למדינה ערכות פיתוח, היא תיאלץ לפטר כ-200 מהנדסי תוכנה. בין השאר, אינטל שקלה להעביר את מרכז הפיתוח להודו, במידה ורוסיה לא תקל בעבורה את תקנות הייבוא של ציוד טכנולוגי. בסופו של דבר, מברק משגרירות ארה"ב במוסקווה גילה שאינטל התגברה על הבעייה.

מרכז הפיתוח הגדול באירופה

חברת אינטל החלה לפעול ברוסיה בשנת 1991 ומפעילה בה מספר מרכזי פיתוח ותמיכה. הסניף המרכזי נמצא במוסקווה. בשנת 2,000 היא הקימה בעיר ניז'ני נובגורוד מרכז פיתוח תוכנה המעסיק כיום כ-450 מהנדסים ונחשב למרכז הפיתוח הגדול ביותר של אינטל באירופה. בנובוסיבירסק פועל מרכז פיתוח לטכנולוגיות מחשוב מקבילי המעסיק כ-230 מהנדסים, בסנט פטרסבורג פועל מרכז לפיתוח טכנולוגיות GRID והאצת זמני עיבוד המעסיק כ-100 מהנדסים, ובעיר השדה סארוב (במחוז ניז'ני נובגורוד) היא מפעילה מרכז פיתוח העוסק במודלים פיסיים וכלים לייעול העיבוד של פלטפורמת אינטל, המעסיק כ-150 מהנדסים.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מחשבים ומערכות משובצות