נייס מערכות נכנסה לתחום חדש: בקרת עמידה בתקנות רגולטוריות

8 דצמבר, 2010

מערכת NICE Process Enforcement עוקבת אחר כל הפעולות המבצעות בארגון, ומספקת לעובדים הנחיות רלוונטיות בזמן-אמת הפועלים מול קהל

אלקטרוניקה הייטק נייסחברת נייס מערכות (Nice) חשפה מערכת בקרה חדשה המוודאת שארגונים העובדים מול הציבור פועלים בהתאם לתקנות רגולטוריות. המערכת החדשה, NICE Process Enforcement, עוקבת אחר כל הפעולות המבצעות בארגון, ומספקת הנחיות רלוונטיות בזמן-אמת לעובדים הפועלים מול קהל.

המערכת מתריעה בפני העובד שהוא מבצע עבודה לא תקינה, מספקת לו הנחיות, ואף מבטל מסכים ושדות בתוך מסכים, אם לא הושלמו תהליכים קודמים. בין השאר, היא מסוגלת לבטל טעויות. כך למשל, כאשר עובד בנק מעניק אישור אשראי מעבר לגובה המותר, המערכת מבטלת את האישור, ומספקת התראה לעובד כיצד לתקן את הפעולה השגויה.

צרות עם הרגולטור

למערכת יש כבר לקוח גדול אחד לפחות: אחד מהבנקים הגדולים בארה"ב חתם לאחרונה על עסקה בת 7 ספרות להתקנת המערכת בסניפיו. היא תנטר את עבודתם של 25 אלף פקידי הבנק, ותדריך אותם בביצוע פעולות נכונות, כולל הנחיות לניהול שיחות טלפון בזמן אמת.

ההזמנה נעשתה לאחר שהתברר כי נעשו בבנק פעולות שאינן עומדות בתקנות הרגולטוריות, ושתיקונן היה יקר מאוד. כדי למנוע טעויות של פקידי הבנק המצויים בקשר עם הקהל, הבנק החליט להתקין מערכת בקרה והנחייה, המתקנת בזמן אמת טעויות שהעובדים עושים. חברת נייס זכתה בפרוייקט בין השאר בזכות העובדה שהמערכת שלה מאפשרת התחברות ישירה אל מערכות המידע של הבנק, בלא צורך בפעולות אינטגרציה מורכבות.

Situator בנמה"ת של ניו-אורלינס

בתוך כך הודיעה נייס על זכייה ראשונה של מערכת בקרה מרכזית בשדה עופה בארצות הברית: שדה התעופה לואי ארמסטרונג בניו-אורלינס התקין לאחרונה את מערכת NICE Situator במרכז האבטחה החדש שהקים. המרכז משמש כמוקד תיאום כל פעולות האבטחה והחירום בנמל התעופה. מדובר בנמל תעופה גדול בעל תנועה של כ-8 מיליון נוסעים בשנה, ונמל התעופה הראשון בארה"ב המתקין את המערכת של נייס.

המערכת מאפשרת לשלב את המידע המגיע ממערכות אבטחה ובקרה שונות מתוצרת יצרנים שונים, כמו למשל מקורות וידאו, מערכת בקרת גישה, מערכת התראה בפני פריצת שליקות ומערכות אחרות. כך למשל, התראה המגיעה ממסלול הגישה של הנוסעים למטוס ספציפי, מפעילה את מערכת NICE Situator  דואגת לספק את כל המידע החיוני הכקשור לארוע, דוגמת צילומי וידאו, מצב החיישנים, מפות גישה אל אתר הארוע ועוד. במקביל, המערכת מפעילה את תהליך התגובה הכולל לארוע, ומסייעת למוקד החירום לבצע את הפעולות הנדרשות בהתאם לתקנות.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מחשבים ומערכות משובצות , תעשייה ישראלית