הבנקים בבריטניה מסרבים לתת הלוואות לקבלניות ייצור אלקטרוני

12 דצמבר, 2010

התעשייה הבריטית עובדת בשולי רווח של 0.9% בלבד, וכמחצית מהחברות מוגדרות כעומדות על סף התמוטטות או "יעד אטרקטיבי לרכישה"

אלקטרוניקה הייטק ייצור אלקטרוניקבלניות הייצור האלקטרוני (EMS) בבריטניה מתקשות להתמודד בתחרות מול הייצור הזול במזרח, והדבר מרתיע את הבנקים במדינה, המסרבים להעניק להן הלוואות. כך עולה ממחקר שוק חדש של חברת Plimsoll, העוקבת אחר השוק האירופי. מהמחקר עולה שקבלניות הייצור הבריטיות פועלות בשולי רווח זעומים ביותר, ולכן הבנקים מסרבים להסתכן במתן הלוואות.

בסך הכל, כיום פעילות בבריטניה 185 חברות המספקות שירותי ייצור אלקטרוניים. מתוכן, 133 חברות מציגות הפסדים זו השנה השנייה ברציפות. החברה בדקה את כל היצרניות וחילקה אותן לשתי קטגוריות עיקריות: 64 חברות ייצור הפועלות בשולי רווח של כ-5.7%, ו-121 חברות הפועלות בשולי רווח של פחות מ-0.1%. התוצאה המשוקללת של תעשיית הייצור הבריטית מדהימה: הריווחיות הממוצעת של התעשייה מסתכמת ב-0.9% בלבד.

המסקנה של חברת הייעוץ היא שתעשיית הייצור האלקטרוני בבריטניה נמצאת בסכנה. מתוך 185 החברות שנסקרו, מצבן של 38 חברות הוגדר "מסוכן", כלומר יש חשש שיתמוטטו. במקביל, 56 חברות אחרות הוגדרו כיעד אטרקטיבי לרכישה. כלומר, הן בעלות נכסים משמעותיים, אולם ריווחיותן הנמוכה (או הפסדיהן בשנתיים האחרונות) הורידו את מחירן לשפל.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , ייצור וקבלנות משנה