אלביט הופכת ליצרנית מטוסים לכל דבר: רוכשת את M7 Aerospace האמריקאית תמורת 85 מיליון דולר במזומן

15 דצמבר, 2010

הרכישה מעניקה לאלביט מערכות קיבולת ייצור גדולה של חלקי מטוסים, גופי מטוסים שלמים והסכמי תמיכה לטווח ארוך במטוסים בינוניים הנמצאים בשימוש הצבא, הצי וחיל האוויר האמריקאים

אלקטרוניקה הייטק אלביט
מטוס המנהלים Merlin יוצא מאולם ההרכבות בחברת M7

חברת אלביט מערכות דיווחה היום שהחברה הבת שבבעלותה המלאה, אלביט מערכות ארה"ב, רכשה את חברת LP M7 Aerospace האמריקאית תמורת 85 מיליון דולר במזומן.

החברה פועלת מסאן אנטוניו, טקסס, ומתמחה במתן שירותי אוויוניקה  משולבים בתחומי מבנאות מטוסים, תמיכה לוגיסטית ללקוחות ממשלתיים, תחזוקה ותיקונים, שירותי הנדסה, חלקי גוף ומתן שירותי ניהול שרשרת אספקה ורכש.

חברת M7 Aerospace תצטרף לאלביט מערכות ארה"ב כחלק ממגוון פתרונות כוללים  שהחברה מציעה לציים גדולים, לתמיכה לוגיסטית רב-אתרית ולשירותי אחסון לציי מטוסים המופעלים על ידי צבא ארה"ב. M7 Aerospace מביאה עימה גם פתרונות מתקדמים בהשבחות אוויוניקה, התאמות למשימות מיוחדות, ניהול מחודש של תוכניות, התאמות שילדה ותיקונים למיגוון פלטפורמות אוויריות הפועלות בשירות לקוחות אזרחיים וצבאיים כאחד.

תעשייה אווירית מספר שניים

המהלך נועד לקדם את אלביט מערכות לקראת היפכתה ליצרנית תעופה בקנה מידה מלא, שכן פרופיל הפעילות של M7 Aerospace מזכיר במרכיבים רבים חלק מהפעילויות של התעשייה האווירית בישראל. החברה הוקמה בשנת 2003, בעקבות רכישת קו ייצור מטוסים מחברת פיירצ'יילד. כיום היא מהווה כספקית התמיכה והחלפים הבלעדית של קו מטוסי המנהלים Merlin מתוצרת פיירצ'יילד, שמהם נבנו עד היום כ-330 מטוסים. החברה ממוקמת בנמל התעופה של סן אנטוניו ומעסיקה כ-500 עובדים. המיקום מאפשר לה להחזיק במתקן ייצור גדול ובמסלולי המראה ונחיתה הנמצאים בבעלותה.

בדומה לתעשייה האווירית, היא מתמחה בהסבת מטוסי נוסעים למטוסי מטען. יש לה הסכם תמיכה ולוגיסטיקה עבור מטוסי C-20 של הצבא האמריקאי, שהם הגרסה הצבאית של מטוסי Gulfstream III ו- Gulfstream IV. חברת Gulfstream, אגב, היא השותפה האסטרטגית של התעשייה האווירית בייצור מטוסי מנהלים. בנוסף, יש לה הסכם תמיכה בצי מטוסי C-23 ו-C-26 של המשמר הלאומי בארה"ב, שהם מטוסים בינוניים להסעת נוסעים (עד 39 נוסעים).

קו הייצור של החברה עוסק בייצור חלקי מטוסים גם לחברות אחרות, והיא ספקית מורשית של לוקהיד מרטין, נורתרופ גרומן ויצרניות מרכזיות נוספות. דוברת אלביט הסבירה שתחום הצמיחה הלוגיסטית בענף התעופה נמצא בצמיחה בכל העולם ומאופיין ביציבות רבה ובחוזים ארוכי-טווח.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון