מלתא יוצאת מתחום המעגלים המודפסים: מוכרת את הפעילות לפיסיבי טכנולוגיות תמורת 50 מיליון שקל

15 דצמבר, 2010

העיסקה תושלם בתוך 90 יום. בעוד שחברת פיסיבי טכנולוגיות הגדילה מכירותיה ב-50% ב-2010, המכירות של מלתא בתחום המעגלים המודפסים הציגו צמיחה שולית בלבד. פיסיבי הודיעה שהיא מתכננת להרחיב את פעילותה גם באתר הייצור שלה במגדל העמק וגם באתר הייצור של מלתא בנצרת

פיסיבי הודיעה שהיא מתכננת להרחיב את פעילותה גם באתר הייצור שלה במגדל העמק וגם באתר הייצור של מלתא בנצרת

אלקטרוניקה הייטק מלתא
קו ייצור בחברת פיסיבי טכנולוגיות

אתמול נחתם הסכם מכירת כל הפעילות של חברת מלתא בתחום המעגלים המודספים לחברת פיסיבי טכנולוגיות ממגדל העמק תמורת 50 מיליון שקל.

העסקה צפויה להסתיים בתוך 90 יום. מדובר במכירת חברת מעגלי מלתא העוסקת בייצור ומכירת מעגלים מודפסים קשיחים חד-צדדיים ודו-צדדיים, מעגלים מודפסים קשיחים רב-שכבתיים ומעגלים מודפסים גמישים וגמישים-קשיחים מרובי-שכבות. חברת פי.סי.בי הודיעה שבכוונתה להרחיב את פעילות ייצור ומכירת המעגלים המודפסים שלה במפעלה במגדל העמק ובמפעל מעגלי מלתא הנוכחי, הממוקם באזור התעשייה ציפורית.

חברת פיסיבי טכנולוגיות נמצאת בבעלות (67%) קבוצת PriorTech, המחזיקה גם בבעלות על קמטק ועל Amitec. יו"ר הדירקטוריון הוא יונתן שטרן, המחזיק בכ-9% ממניות פריורטק.

חברה בצמיחה לעומת חברה בקיפאון

חברת PCB טכנולוגיות פועלת מאזור התעשייה הדרומי של מגדל העמק ומפעילה קו ייצור בשטח של 10,000 מ"ר. החברה מעסיקה יותר מ-500 עובדים, ועוסקת בייצור ושיווק מעגלים מודפסים, בהרכבת כרטיסים אלקטרוניים בעיקר בטכנולוגיות SMT ו-BGA, ובייצור ושיוווק קבלי-על (Super Capacitors) שפותחו על-ידי חברת סלרג'י שנרכשה על-ידה במאי 2007.

לאחרונה היא דיווחה  על התאוששות בשוק. ברבעון השלישי של 2010 הסתכמו הכנסותיה ב-74.3 מיליון שקל – צמיחה של 50% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו מכירותיה ב-210 מיליון שקל, בהשוואה ל-171.5 אשתקד (גידול של 23%).

בניגוד אליה, מלתא מדווחת בעקביות על קיפאון בתחום המעגלים המודפסים. מלתא עסקה עד היום בשני תחומי פעילות עיקריים: תכנון וייצור לוחות חשמל, וייצור ומכירת מעגלים מודפסים לתעשיית האלקטרוניקה ולתעשיית האלקטרוניקה הצבאית.

אולם בעוד שהחברה מנצרת הגדילה את נפח פעילותה בתחום המערכות החשמליות – היא לא צומחת בתחום המעגלים המודפסים: בתשעת החודשים הראשונים של 2010 הסתכמו מכירות מלתא ב-120.88 מיליון שקל, מתוכם 81.1 מיליון שקל בתחום החשמל ו-39.7 מיליון שקל בתחום המעגלים המודפסים. בתשעת החודשים הראשונים של 2009 הסתכמו הכנסותיה ב-102.8 מיליון שקל: 66.2 מיליון מתחום המערכות החשמליות ו-36.6 מיליון שקל בתחום המעגלים המודספים.

מיזוג בשוק

בעקבות עיסקת המיזוג, יישארו בשוק הישראלי שתי יצרניות מעגלים מודפסים גדולות: פיסיבי טכנולוגיות ואלטק. חברת אלטק מפעילה קו ייצור בישראל בשטח של 7,000 מ"ר ומתמקדת, כמו רוב היצרניות הישראליות, בסדרות בינוניות וקטנות ובמעגלים עתירי טכנולוגיה.

גם אלטק מדווחת על קיפאון: ברבעון השלישי של 2010 הסתכמו מכירותיה ב-9 מיליון דולר, בדיוק כמו ברבעון השני של השנה וב-6% פחות מאשר ברבעון המקביל אשתקד. בתשעת החודשים הראשונים של 2010 הסתכמו מכירותיה ב-27.5 מיליון דולר, בדיוק כמו בתשעת החודשים הראשונים של 2009. לאחרונה מסר נשיא אלטק, אריה רייכרט, בראיון ל-Techtime שהחברה מחפשת משקיע לביצוע השקעה אסטרטגית בחברה.

מעניין לציין שבשנים האחרונות ניסה רייכרט לקדם תהליך של מיזוג בתעשיית המעגלים המודפסים, על-מנת ליצור ענק בעל מסה קריטית ויכולות שיכול להתמודד גם עם התחרות במזרח וגם עם הדרישות של מערכות מתקדמות ועתירות טכנולוגיה. במידה ובעתיד עשוי להתבשל מיזוג כזה בין פיסיבי לבין אלטק – החזון שלו יהיה קרוב יותר למימוש.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , ייצור וקבלנות משנה , תעשייה ישראלית