הושג שלב נוסף בדרך לפיצול חברת מוטורולה: האיחוד האירופי אישר את עסקת נוקיה-סימנס

18 דצמבר, 2010

נוקיה סימנס רוכשת את חטיבת פתרונות התקשורת של מוטורולה ב-1.2 מיליארד דולר. הפיצול של מוטורולה ייכנס לתוקף ב-4 בינואר 2011, שבו יתחילו להיסחר בבורסה שתי חברות נפרדות: Motorola Mobility ו-Motorola Solutions

נוקיה סימנס רוכשת את חטיבת פתרונות התקשורת של מוטורולה ב-1.2 מיליארד דולר. הפיצול של מוטורולה ייכנס לתוקף ב-4 בינואר 2011, שבו יתחילו להיסחר בבורסה שתי חברות נפרדות: Motorola Mobility ו-Motorola Solutions

אלקטרוניקה הייטק מוטורולההאיחוד האירופי אישר בסוף השבוע את עסקת רכישת חטיבת ציוד הטלקום של מוטורולה עלידי נוקיה סימנס בסכום של 1.2 מיליארד דולר. בכך נושג שלב חשוב נוסף בדרך לפיצול חברת מולורולה לשתי חברות נפרדות: Motorola Mobility ו- Motorola Solutions.

האיחוד האירופי קבע שלמוטורולה אין נוכחות מהותית בשוק תשתיות הטלקום לחברות סלולריות באירופה, וש"החברה החברה המאוחדת תתמודד מול מתחרות חזקות", ולכן היא לא נוגדת את הקנות למניעת מונופול באירופה.

ההסכם למכירת חטיבת רשתות התקשורת של מוטורולה לחברת נוקיה-סימנס נטוורק נחתם ביולי. העיסקה נועדה לשפר את היכולת של NSN להתחרות במתחרות הגדולות אריקסון השבדית, Huawei הסינית ו- Alcatel-Lucent, ולחדור לשווקים חדשים בעיקר ביפן ובצפון אמריקה.

שתי חברות בבורסה

בתוך כך, הפיצול של חברת מוטורולה מתקדם והשבוע (21 בדצמבר) ייקבע סופית משקלם של בעלי המניות במוטורולה (Record Date). מייד לאחר חג המולד (4 ינואר) יחולק המניות בין שתי החברות החדשות לפי שער של 7 מניות מוטורולה למנייה אחת של מוטורולה מוביליטי ו-3 מניות מוטורולה למנייה אחת של מוטורולה סולושנס. באותו יום יתחילו שתי החברות להיסחר בבורסה של ניו-יורק בשני סימולים נפרדים: Motorola Solutions תחת הסימול MSI ו- Motorola Mobility תחת הסימול MSI.

מוטורולה מוביליטי הולדינגז היא חברת אחזקות מדלאוור המחזיקה במניות של מוטורולה מוביליטי. בבעלותה גם מספר חברות נוספות, אולם מוטורולה מוביליטי היא האחזקה המרכזית שלה. מוטורולה מוביליטי תתמקד בתחום הטלפונים הניידים ופתרונות טלוויזיה בכבלים ו-IPTV.

לאחר הפיצול תיהפך מוטורולה לחברת מוטורולה סולושנס, אשר תתמקד בתשתיות ניידות למגזרי הממשלה, הביטחון והלקוחות הארגוניים. לאחר הפיצול, 24,500 פטנטים של מוטורולה יועברו לידי מוטורולה מוביליטי ואילו מוטורולה סולושנס תישאר עם 6,700 פטנטים בבעלותה.

הכנה מדוקדקת

מוטורולה נערכת לפיצול כבר כמעט שנתיים. הוא נועד להוציא אותה ממצב הקיפאון ממנו היא סובלת בשנים האחרונות ולפתח אסטרטגיות ממוקדות לשווקים השונים שהנהלתה נקרעה ביניהם. כל אחת משתי החברות תתמקד במגזר השוק הספציפי שלה.

הפיצול יפסיק את המאבק הפנימי שהתחולל במוטורולה על משאבים בין מגזרי הפעילות הגדולים ויתן למשקיעים אפשרויות השקעה חדשות: מוטורולה מוביליטי היא חברה בעלת סיכויי צמיחה גדולים, אולם גם בעלת סיכונים גדולים. לעומתה מוטורולה סולושנס היא חברה יציבה מבחינת השקעה: צמיחתה איטית אולם היא בעלת חוזים יציבים וארוכי טווח.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תקשורת