עיריית כפר קאסם הכריזה על חבילת הטבות לחברות הייטק

19 דצמבר, 2010

ההטבות כוללות את כל היתרונות של אזור עדיפות א' וסיוע של העיריייה בהכנת תשתיות ובהסעות עובדים. פארק "לב בארץ" החדש של כפר קאסם מצוי במרחק 20 דקות נסיעה מתל-אביב

אלקטרוניקה הייטק כפר קאסם
בוגרי לימודי הנדסה ומחשבים ערבים בכנס בכפר קאסם

ראש עיריית כפר קאסם, נאדר סרסור, הודיע אתמול על חבילת הטבות מיוחדת שהעירייה תעניק לחברות הייטק שיגיעו לפארק התעשייה החדש של העיר, "לב בארץ", המצוי במרחק 20 דקות נסיעה מתל-אביב.

התוכנית כוללת פטורים ממסי ארנונה, הכנת תשתיות, תחבורה זמינה וסיוע בהסעות. בנוסף ייהנו החברות בפארק התעשייה מיתרונות איזור עדיפות לאומית א', כמו הטבות מס, סיבסוד שכר בהיקף של 25% לתקופה של 30 חודש ועוד. עיריית כפר קאסם היא אחת מ-13 הרשויות הערביות שנמצאות בתוכנית הממשלה לפיתוח התעסוקה והתשתיות בחברה הערבית, כחלק מההתחייבויות לקבלת ישראל לארגון ה-OECD.

הדברים נאמרו בכנס משותף של עמותת "צופן – מרכזי טכנולוגיה עילית" ושל עיריית כפר קאסם שנערך אתמול (מוצ"ש) בנושא הקמת תעשיית הייטק בישובים ערבים. בכנס השתתפו עשרות מהנדסים ובוגרי מדעי המחשב ערבים, ובכירים מהחברות אי.סי.איי טלקום וצ'קפוינט.

מנהל מרכז הפיתוח וההכשרה של צופן בנצרת, יוסי כותן, אמר שבשנתיים האחרונות הצליחה צופן, ביחד עם חברות ויחידים נוספים, לשנות את פני מפת התעסוקה בנצרת ולהוסיף לעיר מאות אחוזים של עובדי הייטק ולסייע בשילובם של אקדמאים ערבים בתעשייה עתירת הידע.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , כללי , תעשייה ישראלית