ב-2011 יימכרו בסין רבע מיליארד טלפונים מזוייפים

20 דצמבר, 2010

בעקבות המאבק שהכריזה המדינה על היצרנים הבלתי חוקיים, כדי להעמיק את גביית המס, הם מתחילים לשווק את הטלפונים "האפורים" במדינות אסיה השכנות. ב-2011 יימכרו יותר מ-155 טלפונים סיניים מזוייפים בתאילנד, וייטנם, אינדונזיה, הפיליפינים ופקיסטן

אלקטרוניקה הייטק זיופיםהשוק האפור של טלפונים בלתי חוקיים בסין הוא השוק הגדול ביותר בעולם. מדובר במספרים עצומים.

להערכת חברת המחקר iSuppli, בשנת 2010 נמכרו בסין כ-228 מיליון טלפונים בלתי חוקיים. בשנת 2011 מספרם יגדל ב-11.8% למספר שיא של 255 מיליון מכשירי טלפון. למרות הגידול, מדובר למעשה בהאטה בקצב הגידול. לשם המחשה: בשנת 2009 צמח שוק הטלפונים הבלתי חוקיים בסין ב-43.6%.

טלפונים לא חוקיים הם מכשירים המיוצרים בסין ומוזרקים אל השוק ללא רישוי, כדי לעקוף את החובה לשלם מס ערך מוסף תמורתם. רובם מיוצרים באמצעות רכיבים מזוייפים שהוברחו לסין וכוללים סימוני קוד מזוייפים. לאחר הייצור, הם מוברחים להונג-קונג, ומשם מיובאים לסין תחת סימנים מסחריים מזוייפים של חברות שאינן קיימות או של יצרנים סיניים חוקיים (יצרנים "לבנים").

תחרות קשה

להערכת iSuppli, החל משנת 2012 יתחיל שוק הטלפונים הבלתי חוקיים להתכווץ לערכים של שנת 2010. מגמה זו נובעת ממספר סיבות: הממשלה הסינית החלה לפשוט על יצרני טלפונים בלתי חוקיים כדי לגבות מהם את המסים, והירידה במחירי הרכיבים ובמחירי הטלפונים "הלבנים" מתוצרת סין מצמצמת את שולי הרווח שהשיגו היצרנים הלא-חוקיים.

אלא שתהליך זה לא יקטין בהרבה את היקפה תעשיית זיופי הטלפונים בסין: היצרנים המקומיים מתחילים לשווק אותם למדינות אסיאתיות שכנות, כמו תאילנד, וייטנאם, אינדונזיה, הפיליפינים ואפילו פקיסטן. להערכת חברת המחקר, ב-2011 יימכרו במדינות אלה יותר מ-154 מיליון טלפונים בלתי חוקיים מתוצרת סין.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מחקרים ונתוני שוק , תקשורת