טלפונים סלולריים עם ממשק הולוגרפי

26 דצמבר, 2010

יבמ העלתה סרטון המתאר את ההתפתחויות הטכנולוגיות המרכזיות ב-5 השנים הבאות. בהן: ממשק הולוגרפי תלת-מימדי למכשירי טלפון, סוללות "נושמות אוויר" ואפילו מכשירים דיגיטליים אישיים הפועלים באמצעות חשמל סטטי שיופק מהבגדים

אלקטרוניקה הייטק תחזית יבמחברת יבמ העלתה ליוטיוב סרטון וידאו המתאר את ההתפתחויות הטכנולוגיות החשובות ביותר להערכתה שיהיו ב-5 השנים הבאות.

בין התחזיות: ממשק הולוגרפי תלת-מימדי למחשבים אישיים ומכשירי טלפון, סוללות המבוססות על "נשימת אוויר" מהאטמוספירה, ואפילו מכשירים דיגיטליים אישיים שיופעלו באמצעות חשמל סטטי המופק מבגדי המשתמש.

חסכון עצום באנרגיה יושג באמצעות שימוש באנרגיה של חוות שרתים להפעלת אבזרי חימום ומיזוג אוויר. בנושא זה יבמ מעריכה שכ-50% מצריכת החשמל של חוות שרתים ומרכזי נתונים מיועדת לקירור חדרי המחשב. אנרגיה זו נחשבת מבוזבזת, מכיוון שקירור החדרים מושג באמצעות החלפת חום ולכן החום המוצא מחדרי המחשב נפלט לאטמוספירה ללא שימוש.

משאל פרטי

התחזית שיבמ פירסמה מבוססת על משאל שנערך בקרב 3,000 אנשי מחקר ופיתוח במעבדות יבמ ברחבי העולם. בין השאר, הם העריכו שבתוך חמש שנים ניתן יהיה לקשר בין הטלפונים הרבים המצויים בידי המשתמשים, כדי לחלץ מהאותות האלקטרוניים מידע שיאפשר לחקור את הסביבה. החיזוי מבוסס על ההערכה שמכשירי הטלפון יהיו רוויים בחיישנים מסוגים שונים, ולכן כל משתמש יהיה למעשה "חיישן מהלך".

קישור בין כל החיישנים למערכות מידע גדולות יאפשר למדענים לחקור תופעות טבע, אקלים ואפילו לעקוב אחר התנועה בעיר. מידע זה ישולב במכשירי GPS ויאפשר למשתמשים לא רק לנווט אל מטרתם כפי שהם עושים כיום, אלא לחזות פקקי תנועה, להעריך את השינויים במאפייני התחבורה בעקבות תאונת דרכים ולספק למשתמש המלצות כיצד להגיע ליעדו במהירות הגדולה ביותר – ולא רק בדרך הקצרה ביותר.

זה המקום להעיר משהו על תחזיות מסוג זה: לעתים רבות הן מבוססות על רשימת חלומות ותקוות יותר מאשר על כיוון התפתחות טכנולוגי. מנגד, גם ל-Wish Lists מסוג זה יש יכולת גדולה לשנות את המציאות, שכן הן מייצרות יעדי פיתוח ודוחפות ארגונים ויזמים להיות הראשונים שמממשים אותן.

לצפייה בסרטון יבמ:

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אנרגיה וסביבה , חדשות , מחקרים ונתוני שוק