אורכית נערכת לגיוס הון בנסד"ק בהיקף של 33 מיליון דולר

30 דצמבר, 2010

בנוסף לתשקיף שהגישה לנסד"ק, חתמה אורכית על הסכם השקעה של 10 מיליון דולר עם קרן YA Global האמריקאית. החברה מתכננת להמשיך בהגדלת מערך המחקר והפיתוח, במסגרת ההתאוששות ממשבר 2008 - שבמהלכו פיטרה 40% ממהנדסי הפיתוח שלה

אלקטרוניקה הייטק אורכית
נשיא ויו"ר אורכית, יצחק תמיר

חברת אורכית (Orckit Corrigent) מתל-אביב מתכננת לגייס 33 מיליון דולר בבורסת נאס"ק. אתמול הגישה החברה הצעת תשקיף להנהלת הבורסה, ובה הסבירה שבכוונתה למכור אגרות חוב עש לסכום של 33 מיליון דולר.

אורכית מפתחת מערכות תמסורת לרשתות איתרנט (Ethernet) ו-SDH עבור ספקי שירותים רחבי פס, כמו IPTV, VOD, HDTV, רשתות סלולריות ורשתות מטרו.

החברה מתמקדת ברשתות ברמת המטרו, הפועלות כיום בקצבי תקשורת של 10Gbps ומעלה. מוצרי הדגל של החברה הן מערכות CM-100 ו-CM-400.

במהלך 2010 הרחיבה אורכיט את פעילותה בדרום מזרח אסיה, ופתחה משרדים במנילה בירת הפילפינים, הרחיבה את המשרד בהודו כדי להתמודד על מכרזי התקשורת הגדולים במדינה, פתחה משרד בבנקוק שיהיה אחראי על תאילנד, לאוס ומיאנמאר.

43 מיליון דולר

בנוסף לגיוס הנוכחי, באוגוסט השנה חתמה אורכית על הסכם השקעה עם קרן ההשקעות האמריקאית YA Global, לפיו במהלך השלוש השנים הבאות היא תרכוש מניות של  אורכית בהיקף של כ-10 מיליון דולר במספר עסקאות נבדלות. משמעות הדבר שהיקף הגיוס שהחברה מבצעת עשוע להיחשב כ-43 מיליון דולר.

חברת אורכית עברה תהפוכות רבות, כאשר המשבר הגדול ביותר שלה היה בסוף 2008, שבמהלכו פיטרה כ-40% מצוות המחקר והפיתוח שלה. מאז החברה גייסה עובדים חדשים, אולם עדיין לא הגיעה לקיבולת הפיתוח שהיתה לה בתחילת 2008. החברה מסרה שכיום מתמקדים מירב מאמצי הפיתוח במערכת CM-400, ובמהלך 2010 היא המשיכה בהגדלת הוצאות הפיתוח, על-מנת להתאימו לפרוייקטים גדולים שיצאו למכרז.

כיום מנוהלת החברה על-ידי יצחק תמיר, המשמש יו"ר ונשיא אורכית ומחזיק ב-7.9% ממניותיה, ועל-ידי  אריק פנת, המשמש כמנכ"ל החברה ומחזיק ב-7.7% ממניותיה.  בתשעת החודשים הראשונים של 2010 הסתכמו מכירותיה של אורכית ב-8 מיליון דולר, בהשוואה ל-9.7 מיליון דולר בתשעת החודשים הראשנים של 2009. בשלושת הרבעונים הראשונים של 2010 דיווחה החברה על הפסד של 19.9 מיליון דולר.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעשייה ישראלית , תקשורת