מרכז ההשקעות אישר לטאואר מענק של 42 מיליון דולר

2 ינואר, 2011

החברה מתכננת להשתמש בכסף כדי להרחיב את פאב-2, ולגייס מאות עובדים נוספים. הרבעון השלישי של 2010 היה הרבעון הריווחי הראשון של טאואר-ג'אז מאז שנת 2000. להערכתה, מכירותיה השנה יסתכמו ביותר מחצי מיליארד דולר

החברה מתכננת להשתמש בכסף כדי להרחיב את פאב-2, ולגייס מאות עובדים נוספים בצפון הארץ

אלקטרוניקה הייטק טאואר
מנכ"ל טאואר-ג'אז, ראסל אלוונגר

מרכז ההשקעות במשרד התמ"ת אישר מתן הלוואה בהיקף של כ-150 מיליון שקל (42 מיליון דולר) לחברת טאואר-ג'אז (TowerJazz) ממגדל העמק, עבור השקעות שהחברה ביצעה בפאב-2 בשנים 2006-2011. טאואר מסרה היום שההחלטה מביאה לסיומו את הוויכוח הממושך שהתנהל בינה לבין מרכז ההשקעות. הכסף צפוי להימסר לטאואר בשנתיים הקרובות, כאשר חלקו הגדול יועבר אליה כבר ב-2011. ההשקעה ניתנה לה במסגרת החוק לעידוד השקעות באזורי הפריפריה.

מננכ"ל טאואר, ראסל אלוונגר, אמר שמאז כניסתו לתפקיד ב-2005, הכפילה החברה פי שלושה את קיבולת הייצור של שבבים בפרוסות סיליקון 200 מ"מ בפאב-2. "בתקופה זו צמחו הכנסות החברה פי חמישה. האישור שהתקבל ממרכז ההשקעות יאפשר לנו להגדיל את קו הייצור ולהעסיק יותר עובדים באזור הצפון".

יו"ר טאואר, אמיר אלשטיין, אמר שכיצרנית שבבים שהנהלתה בישראל, טאואר שואפת לתרום גם למדינה וגם לבעלי המניות וללקוחות שלה. "אני שמח שהמדינה הבינה שטאואר אינה רק חברת הייטק, אלא חברת הייטק מובילה בעלת קו ייצור בצפון הארץ. המענק יאפשר לנו להגדיל את ההשקעות במפעל ולספק תעסוקה לכמה מאות עובדים נוספים המתגוררים באזור".

שינוי הדרגתי

אלקטרוניקה הייטק טאואר
חיישן אופטי בטכנולוגיית CMOSIS של טאואר

ברבעון השלישי של 2010 הסתכמו מכירות טאואר-ג'אז ב-134.7 מיליון דולר, צמיחה של 69% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, וברווח נקי של 18 מיליון דולר. מבחינת החברה זו תוצאה היסטורית – מכיוון שהרבעון האחרון היה הרבעון הריווחי הראשון של טאואר מאז סוף 2000. להערכת החברה, ברבעון האחרון של 2010 יסתכמו מכירותיה ב-133-137 מיליון דולר. פירוש הדבר שהיא תגיע השנה להיקף מכירות של יותר מחצי מיליארד דולר.

לדבריו, החברה צופה שתגיע להיקף מכירות של כ-1.5 מיליארד דולר ב-2014. "פרוייקטי התכנון וההכנה לייצור (Design Wins) שאנו מבצעים ללקוחות מבשילים בתוך כשנתיים בממוצע, כלומר התוצאות של 2010 מבטאות את תוצאת פרוייקטי התכנון של 2008. כיום יש לנו 900 פרוייקטי תכנון בצנרת, המאפשרים להעריך את היקף המכירות בשנים הקרובות".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית