אלביט תשקיע 18 מיליון דולר בחברת Pearls of Wisdom

3 ינואר, 2011

החברה מפתחת רשתות חישה אלחוטיות זעירות ליישומי אבטחה וביטחון בטכנולוגיית Wireless Sensor Network הכוללת נקודות קצה המפוזרות במרחב אשר משתפות מידע אחת עם השנייה ומנטרות פרמטרים פיסיקליים ותנאי סביבה

אלקטרוניקה הייטק אלביטאלביט מערכות תשקיע 18 מיליון דולר בחברת Pearles of Wisdom מכפר נטר, העוסקת בפיתוח מיקרו-חיישנים לאיסוף מודיעין. ההשקעה תתבצע בהדרגה לאורך מספר שנים באמצעות חברה בת של אלביט.

חברת Pearl of Wisdom הוקמה בשנת 2007 ומעסיקה כ-20 עובדים. החברה מפתחת רשתות חישה אלחוטיות זעירות ליישומי אבטחה וביטחון, איסוף מודיעין, יישומים תעשייתיים, בקרת תהליכים ותחבורה. הטכנולוגיה מבוססת על רשת חיישנים אלחוטית (Wireless Sensor Network) הכוללת נקודות קצה המפוזרות במרחב אשר משתפות מידע אחת עם השנייה ומנטרות פרמטרים פיסיקליים ותנאי סביבה.

אלביט מתרחבת

בחודשים האחרונים ביצעה חברת אלביט סדרה של השקעות במה שנראה כמו תנופת התרחבות וארגון מחדש לקראת בניית פרופיל של חברה בעלת היקף פעילות מסדר גודל חדש. בחודש שעבר היא רכשה שתי חברות מתחום התעופה בברזיל: Ares Aeroespecial e Defesa ו- Periscopio Equipamentos Optronicos. שתיהן מעסיקות כ-70 עובדים ומשלימות בדרה של השקעות בברזיל בהיקף של כמה עשרות מיליוני דולרים.

החברה נמצאת כעת בתהליכי מיזוג של החברה הבת Silver Arrow בתוך אלביט מערכות, ובחודש שעבר הודיעה על עסקה מהדהדת: רכישת חברת LP M7 Aerospace האמריקאית תמורת 85 מיליון דולר במזומן. החברה פועלת מסאן אנטוניו, טקסס, ומתמחה במתן שירותי אוויוניקה משולבים בתחומי מבנאות מטוסים, תמיכה לוגיסטית ללקוחות ממשלתיים, תחזוקה ותיקונים, שירותי הנדסה, חלקי גוף ומתן שירותי ניהול שרשרת אספקה ורכש.

חברת M7 Aerospace תצטרף לאלביט מערכות ארה"ב, כחלק ממגוון פתרונות כוללים  שהחברה מציעה לציים גדולים, לתמיכה לוגיסטית רב-אתרית ולשירותי אחסון לציי מטוסים המופעלים על ידי צבא ארה"ב.

באמצע ספטמבר היא הצליחה, לאחר קשיים מרובים, להשתלט על חברת אלקטרואופטיקה ITL מראשון לציון, בעקבות עסקת רכש בהיקף של 87 מיליון דולר עם חברת מיקאל, שבעקבותיה קיבלה את השליטה על סולתם וסיימר.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית