קואלקום סוגרת את שירות FLO TV: מכרה את התדר ל-AT&T תמורת 2 מיליארד דולר

3 ינואר, 2011

חברת AT&T תשתמש בתדר כדי להוסיף למנויים ערוץ מהיר להורדת תכנים (Downlink), עבור מכשירים אלחוטיים חדשים הנמצאים כעת בפיתוח, ומבוססים על טכנולוגיית Carrier Aggregation של קואלקום

אלקטרוניקה הייטק קואלקום
שירות התכנים האלחוטי FLO TV

חברת קואלקום (Qualcomm) המזוהה בעיקר עם שבבי תקשורת לטלפונים סלולריים, מכרה את רישיון השימוש בפס התדרים 700MHz לחברת AT&T תמורת 1.95 מיליארד דולר.

העיסקה באה בעקבות החלטה של קואלקום לסגור את החברה הבת שלה, FLO TV, העוסקת בהזרמת תכני בידור ומדיה ללקוחות אלחוטיים. בעבר קואלקום הודיעה שהיא בוחנת מחדש את עסקיה של FLO TV, ובשובע שעבר הודיעה שהחברה צפויה להיסגר והשירות יופסק בחודש מרץ 2011.

חברת AT&T מתכננת לנצל את התדר שרכשה כדי לספק למנוייה כבר השנה חוויית שימוש בטלפונים מהדור הרביעי. התדר שרכשה הוא בעל כיסוי לאומי ומגיע ליותר מ-300 מיליון משתמשים: הוא כולל רוחב פס של 12MHz מהגיע לכ-700 מיליון מנויים ב-15 הערים הגדולות בארה"ב, ופס תדרים של 6MHz המגיע ל-230 מיליון משתמשים בשאר ארה"ב.

חברת AT&T תשתמש בתדר כדי להוסיף למנויים ערוץ הורדה (Downlink), עבור מכשירים אלחוטיים חדשים הנמצאים כעת בפיתוח. מכשירים אלה מבוססים על טכנולוגיית Carrier Aggregation שאותה מפתחת קואלקום, אשר תשולב בשבבי התקשורת החדשים שהיא תוציא השנה לשוק.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תקשורת