הושלם הפיצול של חברת מוטורולה העולמית: החברה הבת בישראל מצטרפת ל-Motorola Solutions

4 ינואר, 2011

מנכ"ל מוטורולה סולושנס ישראל, שמעון דיק: "הפיצול הוא בשורה גדולה למוטורולה בארץ: Motorola Solutions צפויה להגדיל את השקעותיה בתחומים הטכנולוגיים שבהם יש בארץ ניסיון ומומחיות בקנה מידה עולמי, ולכן הוא יהיה מנוף לצמיחת הפעילות בישראל"

מנכ"ל מוטורולה סולושנס ישראל, שמעון דיק: "Motorola Solutions צפויה להגדיל את השקעותיה בתחומים הטכנולוגיים שבהם יש בארץ ניסיון ומומחיות בקנה מידה עולמי, ולכן הוא יהיה מנוף לצמיחת הפעילות בישראל"

אלקטרוניקה והייטק מוטורולה
שמעון דיק, מנכ"ל מוטורולה סולושנס ישראל

היום הושלם הפיצול המתוכנן של חברת מוטורולה העולמית לחברת  Motorola Solutions (לשעבר Motorola) ולחברת Motorola Mobility Holdings. בישראל כמעט ולא יורגש הפיצול הדרמטי, מכיוון שרוב עובדי מוטורולה עוברים Motorola Solutions ואילו אל Motorola Mobility מצטרפים רק אנשי השיווק אשר מוכרים את הטלפונים הסלולריים של מוטורולה בשוק הישראלי.

מוטורולה מוביליטי הולדינגז היא חברת אחזקות מדלאוור המחזיקה במניות של מוטורולה מוביליטי. בבעלותה גם מספר חברות נוספות, אולם מוטורולה מוביליטי היא האחזקה המרכזית שלה. מוטורולה מוביליטי תתמקד בתחום הטלפונים הניידים ופתרונות טלוויזיה בכבלים ו-IPTV.

מוטורולה סולושנס מתמקדת בתשתיות ניידות למגזרי הממשלה, הביטחון והלקוחות הארגוניים. בעקבות הפיצול הועברו 24,500 פטנטים של מוטורולה לידי מוטורולה מוביליטי ו-6,700 פטנטים לידי מוטורולה סולושנס.

הכנה מדוקדקת

מוטורולה נערכה לפיצול במשך שנתיים. הוא נועד להוציא אותה ממצב הקיפאון ממנו היא סובלת בשנים האחרונות ולפתח אסטרטגיות ממוקדות לשווקים השונים שהנהלתה נקרעה ביניהם. כל אחת משתי החברות תתמקד במגזר השוק הספציפי שלה.

הפיצול נועד להפסיק את המאבק הפנימי שהתחולל במוטורולה על משאבים בין מגזרי הפעילות הגדולים ויתן למשקיעים אפשרויות השקעה חדשות: מוטורולה מוביליטי היא חברה בעלת סיכויי צמיחה גדולים, אולם גם בעלת סיכונים גדולים. לעומתה מוטורולה סולושנס היא חברה יציבה מבחינת השקעה: צמיחתה איטית אולם היא בעלת חוזים יציבים וארוכי טווח.

מו"פ בישראל

בעקבות הפיצול, מעסיקה מוטורולה סולושנס בישראל כ-1,500 עובדים, בהם יותרמ-800 מהנדסים במרכז הפיתוח של החברה, המתמחה במוצרי תקשורת ומערכות לניהול רשתות תקשורת. מרכז הפיתוח בישראל מוביל פרוייקטים גלובליים כמו מסופונים ניידים לרשות הדואר האמריקאי ולתעשיית הבלדרות, פתרונות תקשורת לארגוני חירום והצלה, טכנולוגיות פס רחב, מערכות שליטה ובקרה ועוד. לצד מרכז הפיתוח, פועלות במוטורולה סולושנס קבוצת מכירות לשוק המקומי וקבוצת מכירות לייצוא.

בחודש דצמבר עברה מוטורולה למבנה החדש שלה באירופורט סיטי, שבהתאמתו לצרכיה השקיעה כ-100 מיליון שקל. המבנה בעל 5 קומות ושטח כולל של כ-30,000 מ"ר.  לדברי מנכ"ל Motorola Solutions ישראל, שמעון דיק, "הפיצול הוא  בשורה גדולה למוטורולה בארץ: Motorola Solutions צפויה להגדיל את השקעותיה בתחומים טכנולוגיים שבהם יש בארץ ניסיון ומומחיות בקנה מידה עולמי. הפיצול יהיה מנוף לצמיחת הפעילות בישראל".

החברה הודיעה שהיא מתכננת להרחיב את השקעותיה בתחום ביטחון הציבור (Public safety) והיקצתה תקציב של מיליארד דולר לפיתוח דור חדש של טכנולוגיות תקשורת לגופי חירום והצלה – תחומים שבהם מתמחה מרכז המו"פ בישראל.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעשייה ישראלית , תקשורת