גילת: הרחבת הפרוייקט בקולומביה שווה 21 מיליון דולר

5 ינואר, 2011

במסגרת ההרחבה, גילת תספק 1,600 אתרי תקשורת מסוג Telecenters , תשדרג 850 מרכזי תקשורת קיימים ותעתיק ממקומם 337 מרכזים המצויים באתרים שהתחברו לרשת התקשורת הקרקעית

משרד התקשורת הקלומביאני הרחיב את חוזה ההתקשרות שלו עם חברת גילת רשתות לוויין לאספקת שירותי תקשורת לווייניים לאזורים מרוחקים בקולומביה. החברה העריכה כי משמעות ההרחבה היא תוספת הכנסות בהיקף של כ-21 מיליון דולר.

מדובר בפרוייקט למתן שירותי תקשורת נתונים וטלפוניה לאזורים מרוחקים באמצעות אנטנות תקשורת לווייניות. במסגרת ההרחבה, גילת תספק 1,600 אתרי תקשורת מסוג Telecenters הכוללים טלפונים, מחשבים, מדפסות, סורקים, מכשירי פקס ומצלמות אינטרנט שיסופקו על-ידה.

בנוסף, גילת תכשיר את מפעילי המרכזים ותשדרג את 850 המרכזים שכבר הקימה לקצבי תעבורת נתונים של 512kbps (הורדה) ו-128kbps (העלאה). מתוכם, היא תעביר 337 מרכזים מאזורים שהתחברו אל רשת התקשורת הקרקעי, ותמקם אותם מחדש באזורים מנותקים.

הפעילות של גילת בקולומביה החלה בשנת 2008, בהסכמים להקמת 1,300 אתרי תקשורת באזורקים מרוחקים הפועלים באמצעות רשת התקשורת הלוויינית SkyEdge II שפיתחה. מאז החוזים מוארכים ומתרחבים מדי שנה.

רכישות צבאיות

בחודש שעבר השלימה גילת את עסקת רכישת חברת Wavestream האמריקאית, המייצרת מגברי הספק מבוססי חצאי-מוליכים  (Solid State Power Amplifiers). גילת שילמה תמורת הרכישה 130 מיליון דולר.

יו"ר ומנכ"ל גילת, עמירם לווינברג, אמר שהרכישה היא חלק מאסטרטגיה שנועדה להרחיב את פעילותה של גילת בשוק הביטחוני בעולם. "להערכתנו הפעילות של Wavestream משתלבת באופן סינרגי עם הפעילות של חברת RaySat, המספקת אנטנות בפרופיל נמוך למערכות תקשורת לוויינית ניידות". גילת רכשה את RaySat בחודש מרץ השנה, בעסקת מזומנים בהיקף של 25 מיליון דולר.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעשייה ישראלית , תקשורת