עסקת ענק לאלביט: מאות צריחים אוטומטיים לצבא ברזיל ב-260 מיליון דולר

6 ינואר, 2011

אלביט תתתקין את הצריחים באמצעות חברה בת בכמה מאות נושאי גייסות של צבא ברזיל. מדובר בהצלחה נוספת של אסטרטגיית רכש החברות בחו"ל של אלביט

אלקטרוניקה והייטק אלביט ברזיל
צריח אוטומטי של אלביט על נושא גייסות

חברת אלביט זכתה בחוזה של צבא ברזיל לאספקת צריחים בלתי מאויישים מדגם UT30 BR 30 mm עבור צבא ברזיל.

העיסקה תבוצע באמצעות Aeroeletrônica, שהיא חברה בת בבעלות אלביט. מדובר בעסקת המשך בעקבות זכייתה של אלביט במכרז פתוח שנערך בשנת 2009, שבו התמודדו חברות ביטחוניות מכל העולם.

במסגרת הפרוייקט תתקין אלביט צריחים אוטומטיים בכמה מאות נושאי גייסות מסוג Iveco 6×6 . נשיא ומנכ"ל אלביט, יוסי אקרמן, אמר שהפרוייקט מהווה אבן דרך חשובה בהתבססות החברה בשוק הברזילאי. אלביט משקיעה מאמצים רבים בברזיל. בחודש שעבר היא רכשה שתי חברות מתחום התעופה בברזיל: Ares Aeroespecial ו-Periscopio Equipamentos Optronicos. שתיהן מעסיקות כ-70 עובדים ומשלימות בדרה של השקעות בברזיל בהיקף של כמה עשרות מיליוני דולרים.

נצחון אסטרטגי

למעשה מדובר בהצלחת אסטרטגיה עסקית שאלביט הגדירה בשנים האחרונות, המבוססת על רכישת חברות בשוקי יעד מרכזיים כדי להתמודד דרכן על מכרזי ביטחון מקומיים. השבוע סיפר אקרמן בכנס איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה שרוב המדינות שואפות להוציא את תקציבי הביטחון שלהם בתוך גבולותיהן ומשתדלות שלא לייבא מוצרים, ולכן חברות ביטחוניות רבות מתקשות לייצא.

"העולם מוציא 1.5 טריליון דולר בשנה על ביטחון, אולם רק 3%-4% מהסכום הוא יבוא. לכן החלטנו להקים חברות בנות ולרכוש חברות יצרניות בכל שוקי היעד של אלביט. ב-10 השנים האחרונות רכשנו 40 חברות בכל העולם, העוסקות בייצור מערכות ונשענות על המחקר והפיתוח של אלביט בישראל", אמר.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית