קואלקום רוכשת את Atheros ב-3.1 מיליארד דולר

6 ינואר, 2011

העיסקה נועדה לסייע לה לרדוף אחרי השוק - ולשלב באבזרים הסלולריים גם טכנולוגיות קישוריות לא סלולריות, "כדי להפוך את האבזרים הניידים לכלי העיקרי דרכו בני-אדם מתקשרים וצרכים תכנים"

חברת קואלקום (Qualcomm) הודיעה על חתימת הסכם לרכישת כל מניות חברת Atheros Communications בהיקף של 3.1 מיליארד דולר. העיסקה צפויה להסתיים במחצית השנייה של 2011.

חברת Atheros מפתחת טכנולוגיות תקשורת אלחוטיות וקוויות לרשתות ואבזרי אלקטרוניקה צרכנית. קואלקום הודיעה שהרכישה נועדה להרחיב את עסקיה אל מעבר לתחום הסלולרי שבו היא פעילה מאז הקמתה.

יו"ר ונשיא קואלקום, ד"ר פול ג'ייקובס, הסביר שקואלקום מנסה לשלב טכנולוגיות תקשורת נוספות בתוך האבזרים הניידים, על-מנת להופכם "לאמצעי העיקרי דרכו בני-אדם מתקשרים, מבצעים פעולות חישוב וצורכים תכנים". עיסקת הרכישה נועדה לספק לקואלקום גם טכנולוגיות וגם ערוצי הפצה חדשים.

השוק בורח

בעקבות העיסקה, תוקם בקואלקום חטיבת תקשורת וקישוריות אשר תנוהל על-ידי הנשיא והמנכ"ל הנוכחי של Atheros, ד"ר קרייג בארט. למעשה, קואלקום נמצאת בסיטואציה מפתיעה שבו היא רודפת אחרי השוק, ולא צועדת לפניו. שכן מאז יצא לשוק האייפון של אפל, שונו כללי המשחק בשוק הסלולרי, וכל הסמארטפונים החדשים מהווים נקודת התחברות של מספר אמצעי תקשורת שונים, החל מתקשורת סלולרית וכלה בתקשורת Wi-Fi.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תקשורת