איי.טי. אל מסרבת לשלם מיליון דולר למנכ"ל הפורש אלי ונציה

17 ינואר, 2011

חברת איי.טי.אל. נרכשה בסוף 2010 על-ידי אלביט מערכות. לטענתה, לפני כשבע שנים חתם ונציה על הסכמי העברת ידע עם חברת פוינט טריידינג האוסטרלית אשר הסבו לה נזקים בהיקף מצטבר של 3-6 מיליון דולר

אלקטרוניקה והייטק איי. טי. אללטענתה, לפני כשבע שנים חתם ונציה על הסכמי העברת ידע עם חברת פוינט טריידינג האוסטרלית אשר הסבו לה נזקים בהיקף מצטבר של 3-6 מיליון דולר

חברת האלקטרו אופטיקה ITL, אשר נרכשה לאחרונה על-ידי אלביט מערכות, ניכתה חלק מהסכומים המגיעים למנכ"ל הפורש אלי ונציה, בטענה שמעשיו פגעו בחברה והסבו לה נזק.

לטענת החברה, לפני כ-7 שנים חתם ונציה על הסכמי העברת ידע עם חברת Faxtech Pty, אשר הסב לחברה נזקים שהיא מעריכה את היקפם ב-3 עד 6 מיליון דולר. הסכמים אלה נחתמו תוך "הפרת חובת זהירות ו/או חובות אמון כלפי החברה".

בהודעה מיוחדת לבורסה דיווחה ITL שהמידע על הסכמי העברת הידע הגיע לידיעת הדירקטוריון רק לאחרונה ובעקבותיו החליטה לקזז מיליון דולר מהסכום המגיע לוונציה.

חברת Faxtech Pty מוכרת גם בשם Point Trading. החברה פועלת מהעיר מלבורן באוסטרליה ומוכרת ציוד אבטחה ומערכות אלקטרו אופטיות לצבא האוסטרלי ולצבא הניו-זילנדי. החברה עוסקת בייצור של חלק מהמערכות והרכיבים. היא מפעילה מעבדת אלקטרו אפטיקה עצמית להרכבת ותחזוקת ציוד עבור צבא אוסטרליה ומוכרת ציוד מתוצרת ITL הישראלית.

כך למשל, בחודש דצמבר 2007 היא הודיעה על זכייה במכרז של צבא ניו-זילנד לאספקת משקפות ראיית לילה, שהן משקפות מתוצרת ITL. החברה פועלת עם ספקים ישראלים נוספים, דוגמת רבינטקס, CI Systems וחברות נוספות.

היום הודיעה החברה שקיבלה הלוואה בהיקף של מיליון דולר מחברת אלביט, אשר מיועדת לממן תשלום פיצויים לאלי ונציה, במידה ותיאלץ לשלם אותם. לא ניתן היה להשיג את תגובת החברה, אולם מלשון ההודעה ניתן היה להבין שהחברה שוקלת אפשרות פנייה לערכאות משפטיות כדי להכריע בנושא.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אלקטרואופטיקה , אנשים , חדשות